Aktualności
- 11gru
Kiermasz Świąteczny
- 11gru
Niezwykła wizyta psa ratownika
7 grudnia 2017r dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I – V naszej szkoły wzięły udział w niezwykłym spotkaniu z psem ratownikiem i jego właścicielem. Pan Radosław Ptasiński, który na co dzień jest pracownikiem Gdańskiego Ośrodka Ratownictwa Wodnego przyjechał ze swoim podopiecznym – psem o imieniu Diver.
Pan Radosław opowiedział dzieciom o swojej pracy oraz o życiu i pracy swojego psa, który jest zatrudniony na etacie ratownika. Uczniowie dowiedzieli się jakie cechy musi posiadać pies ratownik, jak wygląda jego szkolenie oraz obejrzeli film z akcji ratowniczej i ćwiczeniowej z udziałem Divera.
Jednak zdecydowanie najciekawszym elementem spotkania był pokaz posłuszeństwa psa ratownika, który perfekcyjnie wykonywał wszystkie polecenia swojego opiekuna. Swoim spokojem i opanowaniem Diver podbił nasze serca. Pewnie każdy zamarzył o posiadaniu tak wspaniale ułożonego psa. Na zakończenie dzieci mogły pogłaskać psa i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.Zapraszamy do oglądania galerii Pies Ratownik.
- 11gru
Mikołajki 2017
6 grudnia w naszej szkole był dniem szczególnym, obchodziliśmy Mikołajki. Samorząd uczniowski spisał sie na medal przygotowując mikołajkowe konkursy, a oto wyniki:
I miejsce zajęła klasa 5 a,
II miejsce klasa 4 c ,
III miejsce klasa 4 a.Zapraszamy do oglądnięcia krótkich filmików z występów Mikołajkowe występy klasowe
Zapraszamy do oglądania galerii Mikołajki 2017.
- 07gru
Fizycy z Żagańskiej „Piątki”
Autorami otwarcia worka z sukcesami w roku szkolnym 2017/2018 dla naszej szkoły są wspaniali fizycy: Karolina Jakubowicz, Maciej Kasprzak, Kacper Szychowski, Mateusz Kowalski, Konstanty Sikora oraz Hubert Litwin. Przedmioty ścisłe to od lat chluba szkoły, na co zawsze pracują uczniowie, którzy doskonalą swoje umiejętności w świetnie doposażonych pracowniach pod okiem doświadczonej kadry nauczycieli. „ W naszej szkole fizyka czy chemia to naprawdę nie są trudne przedmioty” – tak mówią sami uczniowie.
W sobotę 2 grudnia odbyła się już XVI edycja Wojewódzkiego konkursu z fizyki pt. „Świat okiem fizyka”, organizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki oraz Samorządowy Ośrodek Doskonalenia i Doradztwa pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.
Konkurs, jak co roku, stał na bardzo wysokim poziomie. Finałowy test wiedzy fizycznej oraz wykonanie doświadczeń przez uczniów zostały wysoko ocenione. Uczniowie Konstanty Sikora i Hubert Litwin okazali się najlepsi i uzyskali zaszczytne tytuły Laureatów, pozostali uczniowie zakończyli zmagania z tytułami Finalistów. Do konkursu uczniów przygotowała nauczycielka fizyki Pani Bożena Szychowska.
Serdecznie gratulujemy!!!
- 05gru
- 05gru
Klub wolontariusza
Szkolny Klub Wolontariusza organizuje dobrowolną zbiórkę żywności - Paczka Świąteczna dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej szkoły. Zbiórka trwa do 18.12.2017r. Opiekunkami koła są Pani Małgorzta Filipowicz i Pani Justyna Wawrzynowicz..
Zakładka Klub wolontariusza
- 05gru
Kochamy niedźwiedzia Wojtka!
W naszej szkole trwają działania związane z popularyzacją wiedzy o niezwykłym żołnierzu 2 Korpusu Polskiego - niedźwiedziu Wojtku. Dzieci klas III zapoznały się z lekturą komiksu " Jak niedźwiedź Wojtek został polskim żołnierzem", w ubiegłym tygodniu odbył się konkurs wiedzy o niedźwiedziu Wojtku oraz konkurs na najciekawszy plakat przedstawiający tego niezwykłego żołnierza. Dziś, podczas imprezy sportowej pod hasłem " Moim misiem Miś Wojtek" gościem specjalnym był sam niedźwiedź Wojtek, z którym dzieci ćwiczyły zapasy i bawiły się. Rozstrzygnięto również konkursy i wręczono nagrody. Największą wiedzą o losach Wojtka wykazali się: Wojtek Zakrzewski i Paweł Kulesza - I miejsce, Kacper Skóra i Szymon Prokopowicz - II miejsce, Milena Świerkowska i Pola Pasternak - III miejsce. Najciekawszy plakat wykonała klasa Ib ( I miejsce), 2a (II miejsce) i 1a (III miejsce). GRATULUJEMY! Od jutra zapraszamy na wystawę poświęconej losom niedźwiedzia Wojtka i 2 Korpusu Polskiego.
Działania koordynuje wicedyrektor Wioletta Sosnowska.Zapraszamy do oglądania galerii Kochamy niedźwiedzia Wojtka!.
- 04gru
POMAGAMY❤️
W dn 30.11 została przeprowadzona akcja Ciastko dla Alicji. Akcja została zorganizowana na prośbę uczniów. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim którzy włączyli się w te akcję!
- 04gru
Rekolekcje
W dniach 18-20 grudnia odbędą się Rekolekcje. W poniedziałek i wtorek zajęcia rekolekcyjne będą się odbywały w szkole:
dla klas 1-3 w godz. 8.00 - 8.45
dla klas 4-7 w godz. 8.55 - 9.40W środę spowiedź i Msza św. w kościele
8.30 spowiedż w kościele klasy 4-7
8.50 spowiedź w kościele klasy 1-3
9.00 Msza święta na zakończenie rekolekcji i po mszy św. powrót do szkoły.
- 04gru
Zabawa Andrzejkowa 2017
Zapraszamy do oglądania galerii Zabawa Andrzejkowa 2017.
- 04gru
Tydzień Edukacji Globalnej
Przyszłość świata zależy od nas!
Nasza szkoła drugi rok z rzędu angażuje się w projekty realizowane pod patronatem UNESCO. Koncentrują się one wokół takich zagadnień, jak edukacja dla pokoju, prawa człowieka, wspólne dziedzictwo kulturowe, solidarność z ofiarami katastrof naturalnych. Działania te mają doprowadzić szkołę do przyjęcia do prestiżowej sieci Szkół Stowarzyszonych UNESCO.
- 04gru
Poznajemy dziedzictwo narodowe Polski!
W ramach działań UNESCO poznajemy dziedzictwo narodowe Polski!
- 04gru
Nauka programowania z Photonem
Nasze projekty Nauka programowania z Photonem
Przez tydzień Photon gościł w klasie 1b, łącząc naukę z zabawą uczniowie poznawali jego możliwości.
- 29lis
Spektakl profilaktyczny Brzydkie kaczątko
Zapraszamy do oglądania zdjęć z galerii Spektakl profilaktyczny "Brzydkie kaczątko".
- 29lis
„Podróż w czasie”
W środę 22 listopada 2017r. w naszej szkole uczniowie klasy 5a, 5b i 3b miały okazję przenieść się w przeszłość - do epoki średniowiecza. Gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli bractwa rycerskiego( Państwo Katarzyna i Igor oraz ich dzieci Zofia i Aleksander Chodań) , którzy przybliżyli nam sposób życia ludzi epoki średniowiecza oraz zapoznali się z modą tamtych czasów. Uczniowie przygotowali się na to spotkanie przebierając się w stroje epoki. Nie brakowało dam dworu, rycerzy, łuczników i króla. Najlepsze stroje zostały nagrodzone. Wśród dziewczynek najlepsze stylizacje przygotowały Nela Kubiak z 5a, Małgorzata Pluskota i Dominika Kulesza z 5b. Wśród chłopców najlepiej zaprezentowali się Krzysztof Drozdek, Dominik Grządkowski i Łukasz Psyk z 5a.
- 17lis
Zabawy w świetlicy
Zapraszamy do oglądania fotorelacji z Zabawy w świetlicy.
- 16lis
XII Konkurs Informatyczny Bóbr - grupa Junior i Beniamin
W dniu 14.11.2017r uczniowie klas 7 szkoły podstawowej oraz klas 2 i 3 gimnazjum wzięli udział w XII Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr" dla grupy Junior. Następnego dnia 15.11 również uczniowie klas 4-6 wzięli udział w konkursie dla grupy Beniamin.
Uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania w formie testowej. Aby rozwiązać zadanie musieli wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród na ogół czterech możliwych, lub wpisać odpowiedź w okienku lub wykonać inne czynności prowadzące do rozwiązania, o których jest mowa w zadaniu.
Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.
Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z konkursu galeria zdjęć z konkursu Bóbr
- 14lis
„Piątka” w Biegu Niepodległości
Wśród zawodników 6. Żagańskiego Biegu Niepodległości nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej szkoły. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie klasy 1b: Zuzia Makowska, Emilka Grzymała, Wiktoria Szumińska, Natalka Stasiun oraz Mikołaj Dymnicki. Nie zabrakło też starszych zawodników, jak np. Łukasz Psyk z 5a. Natomiast grono pedagogiczne reprezentowały panie Kornelia Grzymała i Renata Posch, pokonując dystans 10 km. w Biegu Głównym.
Wszyscy biegacze liczą, iż za rok, w setną rocznicę odzyskania niepodległości, zawodników z naszej szkoły będzie przynajmniej stu……. J
- 13lis
11 listopada -rocznica odzyskania niepodległości
11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości.
Dla upamiętnienia tej ważnej, 99 rocznicy odzyskania niepodległości, uczniowie naszej szkoły przedstawili wzruszający montaż słowno - muzyczny przedstawiający drogę, która wiodła Polaków do wolności.
Podczas uroczystości nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych, przekazanych poprzez grę młodych aktorów. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju, przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności.
Gratulujemy uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali tę piękną i wzruszającą lekcje historii.
"Przybyli ułani pod okienko"- tak pięknie zabrzmiała ta pieśń w wykonaniu dzieci: zobacz film..
Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć z uroczystego apelu: 11 listopada -rocznica odzyskania niepodległości.
- 17lis
OSTATNIE CIEPŁE PROMIENIE SŁOŃCA
OSTATNIE CIEPŁE PROMIENIE SŁOŃCA - zabawy dzieci ze świetlicy szkolnej na placu zabaw.
Zapraszamy do oglądanie fotorelacji z Świetlica szkolna- OSTATNIE CIEPŁE PROMIENIE SŁOŃCA NA PLACU ZABAW.