Nawigacja

 • Udział ucznia naszej szkoły w zawodach  II stopnia OMJ

  W dniu 14 stycznia 2023 r. w Szczecinie odbyły się zawody drugiego stopnia XVIII Olimpiady Matematycznej Juniorów. Do udziału w tym konkursie zakwalifikował się uczeń klasy 8b Paweł Lniak. 
  Zadania jakie Paweł rozwiązywał można znaleźć na  https://omj.edu.pl/uploads/attachments/18omj-2etap.pdf

  Gratulujemy!

  16.01.2023 13:29 | więcej »
 • Sukcesy uczniów w patriotycznym konkursie "Ojczyzno Ma"
  Uczniowie: Olek Droń i Paweł Lniak zajęli odpowiednio II i III miejsce w patriotycznym konkursie Ojczyzno Ma, organizowanym przez Diecezjalną Akcję Katolicką.
  Chłopcy awansowali do kolejnego etapu, który odbędzie się w listopadzie w Zielonej Górze. Gratulujemy i życzymy sukcesów!

  Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, dziecko i stoi

  30.05.2022 21:34 | więcej »
 • Sukcesy naszych uczniów w konkursie ortograficznym "Złote Pióro"
  W 11 maja odbył się rejonowy etap Konkursu Ortograficznego " Złote Pióro".

  Nasi uczniowie zajęli  I miejsca w trzech kategoriach:
  - Magdalena Knap z klasy 4a w kat. klas 4
  - Kacper Maćkowiak z klasy 5c w kat. klas 5-6
  - Milena Świerkowska z klasy 7b w kat. klas 7-8.


  Gratulujemy!


     
  20.05.2022 11:58 | więcej »
 • Uczniowie naszej szkoły
  Karolina Orzechowska z 7a i Filip Babiarz z klasy 8a
  wzięli udział w konkursie o prawie poświęconym w tej edycji prawom człowieka.
  Za przygotowanie swoich prac uzyskali  tytuł finalisty szczebla powiatowego.
  Konkurs był  organizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Obywatelskiej CIVIS SUM, pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.
  Gratulujemy!
      

  26.01.2021 00:50 | więcej »
 • Sukces naszego ucznia w konkursie: Moja mała ojczyzna w obiektywie

  Pomimo pandemii i zdalnej nauki nasi uczniowie są aktywni. Biorą między innymi udział w konkursach. Paweł Kulesza z klasy 6b zajął I miejsce konkursie fotograficznym organizowanym przez bibliotekę Klubu Wojskowego 11. Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu pt. "Moja mała ojczyzna". Poniżej prezentuje zdjęcia konkursowe.
        
       

  24.01.2021 23:12 | więcej »
 • Dominika Kulesza, uczennica klasy 8b, zajęła II miejsce w wojewódzkim konkursie organizowanym przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Tematem konkursu były "Znaki pamięci o Sybirakach w województwie lubuskim". Konkurs miał na celu zatrzymanie pamięci o Polakch, obecnie mieszkańcach województwa lubuskiego, deprtowanych w latach 1940-1956 na Syberię. Dominika w swojej pracy zamieściła żagańskie znaki pamięci o Sybirakach oraz na podstawie wspomnień swojego pradziadka opisała losy Sybiraków.

                                                                                                Gratulujemy sukcesu!

    

  24.01.2021 23:02 | więcej »
 • Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr 2020

  W dniach 10.11.2020 i 12.11.2020 uczniowie naszej szkoły brali zdalnie udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr. 

  Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

  Jesteśmy bardzo dumni, że pomimo obecnej sytuacji mamy w szkole takich uczniów, którzy chętnie wzięli udział, brawo! A teraz czekamy na wyniki!

   

  24.01.2021 22:51 | więcej »
 • Udział naszych uczniów w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr"

  W dniach 13-14 listopada  39 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w  w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr". Konkurs odbył się dla  grupy Junior czyli dla uczniów klas 7-8 oraz Beniamin czyli klas 4-6. Uczniowie rozwiązywali zadania testowe na platformie dzwonek.pl.
  Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.
  Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
  Zapraszamy do oglądania fotorelacji: zobacz...

  15.11.2019 14:17 | więcej »
 • Sukces klasy 3b w konkursie Code Week 2019 z Photonem

  Klasa 3b zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania - Code Week 2019 z Photonem. Gratulujemy!
  Zapraszamy do ogladania filmów: film1 film 2 film 3

  08.11.2019 09:33 | więcej »
 • Sukces naszych uczniów w konkursie historycznym "Wrzesień 1939"
  Dużym sukcesem zakończył się dla naszych uczniów konkurs historyczny "Wrzesień 1939". W kategorii klas 7 i 8 całe podium było nasze. Na jego najwyższym stopniu stanęła Dominika Kulesza, na II miejscu uplasowała się Ola Kowalczuk, a na III Filip Kowalik. W młodszej kategorii II miejsce zdobył Paweł Lniak. Wszystkim reprezentantom naszej szkoły gratulujemy!!!
  02.10.2019 23:04 | więcej »
 • Sukces Wojtka

  Wojtek Zakrzewski, uczeń klasy 4 a, 11 maja brał udział w konkursie ,,Ojczyzno ma”. Wykazał się znajomością historii Kościoła oraz historii Polski. Zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Od dawna pasjonuje go historia, szczególnie II wojna światowa.
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
  !

  05.07.2019 16:31 | więcej »
 • Sukcesy naszych uczniów w międzynarodowym konkursie matematycznym KANGUR
  W tym roku po raz kolejny uczniowie naszej szkoły licznie przystąpili do międzynarodowego konkursu matematycznego KANGUR.
  Wśród zwycięzców znaleźli się Paweł Lniak z kl.4, Kamil Sokalski z kl.5 oraz Mikołaj Wawrzynowicz z kl.6.Otrzymali dyplomy i bony o wartości 75 zł do Empiku.
  Natomiast nagrody książkowe otrzymali wszyscy wyróżnieni: Milena Świerkowska z kl.4, Jessica Ochmańska oraz Karolina Orzechowska z kl.5 i Wanessa Świerkowska z kl.3 gimnazjum. Wszystkim gratulujemy!
  23.05.2019 14:01 | więcej »
 • CZYTAĆ TEŻ WARTO…

  Wanessa Świerkowska , uczennica 3 klasy gimnazjum w SP nr 5 została laureatką konkursu dla uczniów województwa lubuskiego „ Czytanie warte zachodu” – zajęła 3 miejsce w województwie

              Wanessa łączy różne zainteresowania . Mimmo że najbardziej lubi matematykę , jednak nie przeszkadza to jej w odkrywaniu różnych światów w książkach , zwłaszcza w tych fantastycznych.

  10.05.2019 12:26 | więcej »
 • I OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MISIA WOJTKA

  W czwartek 25 kwietnia 2019 r. w Klubie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju „Misia Wojtka” zorganizowanym przez IPN. Drużyna w składzie: Julia Aduszkiewicz, Wiktoria Braszko, Oliwia Brzezińska i Eliza Nowak z 8c wywalczyła  I miejsce i pojedzie na finał konkursu do Warszawy. Dwie młodsze drużyny uplasowały się na trzecim miejscu. Po wyczerpujących zmaganiach uczniowie udali się na spacer po poznańskim Starym Rynku. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieką pani Agnieszki Kuleszy i pani Kornelii Grzymały. Gratuluemy!

  10.05.2019 12:08 | więcej »
 • Mamy laureata konkursu przedmiotowego z matematyki
  W dniu 3.04.2019 r. w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się gala podsumowująca wyniki kuratoryjnych konkursów przedmiotowych w szkołach podstawowych.
  Mateusz Kowalski, uczeń klasy VIII C odebrał z rąk pani kurator Ewy Rawy zaświadczenie o uzyskaniu tytułu laureata konkursu przedmiotowego z matematyki i tym samym został zwolniony z pisania tej części egzaminu ósmoklasisty. Mateusza do konkursu przygotowała pani Wanda Pyś. Gratulujemy.
  05.04.2019 08:32 | więcej »
 • Wyróżnienie na eliminacjach powiatowych Lubuskiego Festiwalu Piosenki ProArte 2019
  1 marca 2019 r w sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Festiwalu Piosenki ProArte 2019. Rada Artystyczna w składzie: Mariusz Woźniak RCAK, Magdalena Łazar - Massier, Adam Dudzik WYRÓŻNIŁA ucznia naszej szkoły Michała Kabacińskiego z klasy 7b.  Rada Artystyczna z zadowoleniem podkreśliła wysoki poziom artystyczny wszystkich wykonawców, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast nominowani i wyróżnienie nagrody rzeczowe ufundowane przez Szprotawski Dom Kultury.

  Zapraszamy do ogladania fotorelacji: zobacz...
  Więcej informacji na stronie https://szdk.pl
  07.03.2019 15:06 | więcej »
 • Wyróżnienia w Żagańskiej Kuźni Talentów
  W czwartek 28 lutego marca w sali Inter Pałacu Książęcego odbyła się IX edycja Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Piosenki w ramach Żagańskiej Kuźni talentów. Jury po wysłuchaniu dzieci z I grupy wiekowej przyznało  WYRÓŻNIENIE naszej uczennicy Gulii Duku oraz uczestników z III grupy wiekowej  przyznało  WYRÓŻNIENIE naszym uczniom:  Michałowi Kabacińskiemu i Paulinie  Kasperowicz.Opiekunem jest Pani Marlena Wolska. Gratulujemy!
  Zapraszamy do oglądania fotorelacji: zobacz...
  11.03.2019 10:30 | więcej »
 • Mamy laureata w Rejonowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek

  W sobotę 26 stycznia w sali Familijnej Pałacu Książęcego odbył się 6.Rejonowy Festiwal Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez  Żagańskie Centrum Kultury. Udział w festiwalu wzięło 34 uczestników. Jury w składzie: Stanisława Szczepanik – kierowniczka Amatorskiego Zespołu Artystycznego „Pod Różą”, Magdalena Lazar- Massier – artysta plastyk, pieśniarka, Mariusz Massier – kompozytor, pianista i aranżer wyłoniło Laureatów w IV grupach wiekowych.

  Sukcesem okazał się występ ucznia klasy 7b Michała Kabacińskiego występującego w III kategorii wiekowej , który otrzymał tytuł Laureata. Michał zaśpiewał dwie kolędy:  "Gdy się Chrystus rodzi" i "Cicha noc". Wystąpił również o godz. 18:00  na Koncercie Lureatów 6. Rejonowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Opiekunem była pani Marlena Wolska.
  Gratulujemy!
  28.01.2019 22:18 | więcej »
 • „Wrzesień 1939”

  Uczniowie naszej szkoły kolejny już raz popisali się swoją wiedzą w konkursie historycznym „Wrzesień 1939”, zorganizowanym przez Muzeum Alianckich Jeńców Wojennych w Żaganiu.

  W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjny okazał się: Filip Babiarz z klasy 6a. Trzecie miejsce zajęła Hiacynta Otto z klasy 5b W starszej kategorii wiekowej (klasy VII i gimnazjum) II miejsce zajęła Claudia Michalska z klasy 8a, a na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Kowalski z klasy 8 c.

  Gratulujemy!

  23.09.2018 00:25 | więcej »
 • Sukces Filipa Babiarza

  Filip Babiarz uczeń klasy 5a interesuje się wieloma dziedzinami nauki. Jedną z nich jest historia. Filip okazał się doskonałym znawcą mitologii starożytnych Greków i Rzymian. Biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie Mitologicznym uzyskał tytuł laureata konkursu.

   

   Serdecznie gratulujemy  !!!

  14.06.2018 14:35 | więcej »
 • Mamy laureata konkursu "Moja pasja – poezja"

  Paweł Krzyżak uczeń trzeciej klasy gimnazjum w naszj szkole został laureatem XXII Konkursu Poetyckiego pod hasłem „Ja i moje Pasje”.
  Napisał wiersz pt. „My ludzie różu i błękitu”.
  Paweł chętnie czyta książki autorów zagranicznych, lubi też utwory
  współczesnych poetów.

  12.06.2018 14:46 | więcej »
 • Sukces Julii Łagody w konkursie Wiedzy o Prawie

  W środę 16 maja br. w gmachu Sądu Najwyższego w Warszawie, najlepsi uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, laureaci etapu wojewódzkiego, rywalizowali w konkursie zorganizowanym przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych.

  Julia Łagoda z klasy 3b (gimnazjum) uzyskała tytuł laureata konkursu Wiedzy o Prawie.

  Julia przeszła przez kolejne etapy konkursu odnosząc sukcesy. Etap pierwszy – szkolny przeprowadzany był w szkołach i składa się z części pisemnej. Do etapu drugiego z naszej szkoły zakalifikowały się uczennice gimnazjum: Julia Łagoda, Anastazja Lipińska, Magdalena Staśkiewicz, Julia Formanowska, Wiktoria Komorkiewicz. Etap okręgowy był przeprowadzany był w Zielonej Górze w Okręgowej Izbie Radców Prawnych. Uczestnicy brali udział w dwóch częściach etapu: pierwszym pisemnym i drugim ustnym.  Do trzeciego etapu – centralnego przeszła tylko jedna osoba z województwa. Województwo lubuskie reprezentowała uczennica PSP 5 - Julia Łagoda z 3b (gimnazjum). Finał konkursu przeprowadzony był w gmachu Sądu Najwyższego Warszawie. Julia zajęła III miejsce, uzyskując tytuł laureata konkursu i nagrody.

   

  23.05.2018 11:23 | więcej »
 • Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  11. maja w Tomaszowie odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: PSP 5 i Gimnazjum. W grupie szkoły podstawowej uczestniczyli: Martyna Piech kl. VIb, Wiktor Bagiński z klasy Va, Miłosz Symonowicz kl. VIIb. Uczniowie ci zajęli IV miejsce.
  Znacznie lepiej powiodło się uczniem z gimnazjum którzy zajęli I miejsce. W skład drużyny gimnazjum wchodzili: Piotr Kuczak z kl.IIIc, Dawid Sośnicki z kl. IIId oraz Leszek Jagodziński z klasy IIIb. 
  Piotr Kuczak zajął I miejsce indywidualnie jako najlepszy zawodnik i otrzymał dodatkowy puchar i nagrodę .
   
  30.05.2018 11:44 | więcej »
 • Mamy laureatów wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu matematycznego!
  Dwaj utalentowani, młodzi matematycy z naszej szkoły zostali laureatami wojewódzkiego, kuratoryjnego konkursu matematycznego. 
  Adam Lewandowski z IIIB, który okazał się jedynym gimnazjalnym laureatem z  Żagania oraz Mateusz Kowalski z VIIC. Adam chce zostać naukowcem i interesuje się przestrzenią n-wymiarową, a Mateusz zafascynowany jest programowaniem i ostatnio programuje w języku C++.
  Obydwu chłopców poprowadziła do sukcesu Elżbieta Kazanecka.
  Na zdjęciu, od lewej: Adam Lewandowski, Elżbieta Kazanecka, Mateusz Kowalski..
  19.05.2018 11:21 | więcej »
 • Sukces gimnazjalisty w konkursie "Młody Technik"
  7 maja Adam Lewandowski - uczeń klasy 3b gimnazjum zdobył III miejsce w konkursie „Młody technik” organizowanym przez ZSTiL w Żaganiu. Tym razem Adam wykazał się nie tylko wiedzą w zakresie przedmiotów ścisłych, ale również umiejętnościami praktycznymi podczas rozpoznawania obiektów, składania komputerów, tworzenia projektu układu elektrycznego z wykorzystaniem programu Crocodail Clips. Opiekunem ucznia była Pani Sylwia Ciesłowska. Gratulujemy!
  16.05.2018 23:06 | więcej »
 • Sukces uczniów w lubuskim konkursie "Polska to moja Ojczyzna"
  Uczniowie naszego gimnazjum Jędrzej Lewicki i Jakub Wawrzyk z klasy 2e otrzymali WYRÓŻNIENIE  w Lubuskim konkusie POLSKA TO MOJA OJCZYZNA dla uczniów szkół  podstawowych i gimnazjów z okazji  100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Nagrody i dyplomy odebrali na uroczystości wręczenia w dniu 25 kwietnia w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.
  onkurs zorganizowany został przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze pod patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego Pani Elżbiety Anny Polak oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty Pani Ewy Rawy.
  Komisję konkursową ujęła prezentacja multimedialna, na której Jędrek i Jakub w ciekawy sposób pokazali i opisali polskich wynalazców oraz ich wynalazki. Poziom konkursu był bardzo wysoki, organizatorzy otrzymali ponad 800 prac. Uczestnikami konkursu z naszej szkoły byli również  w kategorii klasy 4-6 SP Filip Babiarz z klasy 5a, który przygotował komiks oraz uczniowie gimnazjum Sandra Gołębiowska z klasy 3d, Wiktoria Głowa z klasy 3e,  Julia Danielczyk z klasy 2e. Opiekunem uczniów była pani Alicja Kabacińska. Wszystkim uczestnikom dziękujęmy za przygotowanie swoich prac i gratulujemy!
  16.05.2018 23:02 | więcej »
 • Sukces naszych uczniów  w konkursie " Młodzież zapobiega pożarom"
  Sukces naszych uczniów  w  konkursie " Młodzież zapobiega pożarom" w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
  W grupie młodszej zwyciężyli uczniowie naszej szkoły 
  1 miejsce - Aleksandra Kowalczuk 
  3 miejsce - Jan Wilk
  Opiekun Alicja Stąpel 
  W grupie starszej 
  2 miejsce - Piotr Krzyżak 
  Opiekun Izabela Wójcik 
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 
  30.04.2018 09:06 | więcej »
 • Mamy laureata wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego z matematyki dla uczniów gimnazjów
  Uczeń Adam Lewandowski z klasy 3b gimnazjum został LAUREATEM wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego z matematyki dla uczniów gimnazjów. Opiekunem ucznia była Pani Elżbieta Kazanecka. Serdecznie gratulujemy!
  30.03.2018 22:26 | więcej »
 • Sukcesy uczniów w  IV Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej
  Dnia 28 lutego 2018 roku odbył się  IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla gimnazjów i szkół średnich powiatu żagańskiego. Uczennica II klasy Publicznego Gimnazjum nr 2 Paulina Kasperowicz została Laureatką II miejsca, a uczennica III klasy PG 2 Julia Łagoda III Miejsce. Uczennice przygotowała do konkursu Marlena Wolska. Nad stroną językową czuwali angliści Tomasz Puchacz i Anna Fridrich – Kryżar. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu.
  30.03.2018 22:06 | więcej »
 • Sukces uczniów w Żagańskiej Kuźni Talentów

  W dniu 8 marca 2018 roku w żagańskim Centrum Kultury odbył się Dziecięcy i Młodzieżowy Festiwal Piosenki - VIII Żagańska Kuźnia Talentów. W I grupie Laueratką została uczennica z klasy I c SP 5 Hanna Krechowiec, natomiast w kategorii Gimnazja Wyróżnienie otrzymała Paulina Kasperowicz z klasy II Publicznego Gimnazjum nr 2.

  30.03.2018 21:45 | więcej »
 • Mamy finalistki wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego z języka polskiego dla uczniów gimnazjów

  9 marca 2018 roku odbył się wojewódzki etap konkursu przedmiotowego z języka polskiego dla uczniów gimnazjów pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Zadaniem uczestników była interpretacja jednego z trzech utworów poetyckich. Kryteria oceny pracy literackiej na tym etapie były bardzo wymagające. Uczennice naszej szkoły: Patrycja Politowicz, Julia Łagoda, Julia Tratkiewicz i Oliwia Grudzińska rewelacyjnie poradziły sobie z analizą wierszy, tym samym uzyskały tytuły finalistek konkursu przedmiotowego z języka polskiego.

  Finalistki tegorocznej edycji konkursu znają się od szkoły podstawowej i od zawsze interesowały się językiem polskim. W wolnym czasie czytają książki o różnej tematyce. Patrycja Politowicz interesuje się rysunkiem i śpiewem, Oliwia fascynuje się poezją, sama również pisze wiersze, Julia Łagoda uwielbia śpiewać oraz odnajduje swoje zainteresowania w psychologii. Julia Tratkiewicz rysuje i także pasjonuje się psychologią. Swoje zainteresowania uczennice będą rozwijały w niedalekiej przyszłości w liceum ogólnokształcącym.

  Dziewczęta zostały przygotowane przez nauczycielki języka polskiego - panią Mariolę Harasymowicz oraz panią Ewę Pogorzelską.

  30.03.2018 22:27 | więcej »
 • Piękne wiersze Oliwii

  16 marca w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Poetyckiego Konkursu Odkrywamy Talenty Przyszłości. Wiersze młodych poetów napływały z całej Polski. W tym roku motto przewodnie brzmiało: „Życia uczmy się nie od najlepszych, ale od tych, którzy są najszczęśliwsi i najprawdziwiej kochają.”

   W kategorii gimnazjum Oliwia Grudzińska uczennica III klasy otrzymała wyróżnienie specjalne za swój wiersz zatytułowany „Poradnik pogromcy świata.”
  Dodatkowo jej wiersz z poprzedniej edycji pt. „Jej wysokość codzienność”,  został wydany
  w konkursowym tomiku, co jest wielkim wyróżnieniem i sukcesem młodej poetki.

  Z niecierpliwością czekamy na kolejne wiersze i sukcesy.

  27.03.2018 09:43 | więcej »
 • KONKURS Wielka Ucieczka

  Drużyna z naszej szkoły w składzie: Claudia Michalska (7a), Jakub Harasimowicz (7a) oraz Kacper Szychowski (7c), wzięła udział  w powiatowym  konkursie wiedzy
  o Wielkiej Ucieczce.
  Uczestnicy konkursu rozwiązywali test dotyczący wiedzy o Wielkiej Ucieczce, rozpoznawali guziki od mundurów wojskowych oraz flagi, a także przenosili piasek na czas. W wyniku zaciętej rywalizacji nasza drużyna wywalczyła III miejsce.

   

  Gratulujemy!

  23.03.2018 15:50 | więcej »
 • Sukces naszego ucznia w  konkursie recytatorskim w ramach Żagańskiej Kuźni Talentów
  14 marca 2018 r. odbyła się  VIII edycja  konkursu recytatorskiego w ramach Żagańskiej Kuźni Talentów.  W konkursie  uczestniczyło  43 uczniów żagańskich szkół . W grupie najmłodszej  naszą szkołę reprezentowali : Alicja Świątek z kl. Ia, Emilia Grzymała i Zuzanna Makowska z kl. I b  oraz  Paweł Lniak z  klasy III b.
  Tytuł  laureata otrzymał  Paweł Lniak,  który będzie reprezentował naszą szkołę w konkursie powiatowym, w ramach Pro Arte Regionalnego Centrum Animacji Kultury. Serdecznie gratulujemy !!! 
  21.03.2018 13:32 | więcej »
 • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur 2018"

  W dniu 15 marca 2018, w naszej szkole odbył się międzynarodowy konkurs matematyczny „Kangur 2018”. Uczestnicy, w liczbie 49 uczniów, rozwiązywali zadania zamknięte o różnej skali trudności. Nad przebiegiem konkursu czuwała pani Elżbieta Kazanecka, Alicja Burghardt i Halina Czerniecka.

  Po zakończonych zmaganiach każdy z uczestników otrzymał w prezencie układankę-zabawkę logiczną z drutu!

  21.03.2018 13:02 | więcej »
 • Mamy laureata w wojewódzkim konkursie "Kreatywne dzieciaki"
  Miło nam poinformować, że uczeń Konrad Kaliński z klasy 5a został laureatem konkursu "Kreatywne dzieciaki" pod patronatem Urządu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Uczestnikami etapu wojewódzkiego byli również uczniowie Filip Babaiarz z kl. 5a i Filip Kowalik z klasy 5b. Celem konkursu było kształcenie umiejętności wykorzystania komputera do zaprojektowania plakatu oraz rozwijanie inwencji twórczej i kreatywności uczniów.  Gratulujemy!
  15.06.2018 12:34 | więcej »
 • Fizycy z Żagańskiej Piątki

   

  Autorami otwarcia worka z sukcesami w roku szkolnym 2017/2018 dla naszej szkoły są wspaniali fizycy: Karolina Jakubowicz, Maciej Kasprzak, Kacper Szychowski, Mateusz Kowalski, Konstanty Sikora oraz Hubert Litwin. Przedmioty ścisłe to od lat chluba szkoły, na co zawsze pracują uczniowie, którzy doskonalą swoje umiejętności w świetnie doposażonych pracowniach pod okiem doświadczonej kadry nauczycieli. „ W naszej szkole fizyka czy chemia to naprawdę nie są trudne przedmioty” – tak mówią sami uczniowie.

  W sobotę 2 grudnia odbyła się już XVI edycja Wojewódzkiego konkursu z fizyki pt. „Świat okiem fizyka”, organizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki oraz Samorządowy Ośrodek Doskonalenia i Doradztwa pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.

  Konkurs, jak co roku, stał na bardzo wysokim poziomie. Finałowy test  wiedzy fizycznej oraz wykonanie doświadczeń przez uczniów zostały wysoko ocenione. Uczniowie Konstanty Sikora i Hubert Litwin okazali się najlepsi i uzyskali zaszczytne tytuły Laureatów, pozostali uczniowie zakończyli zmagania z tytułami Finalistów. Do konkursu uczniów przygotowała nauczycielka fizyki Pani Bożena Szychowska.

  Serdecznie gratulujemy!!!

  07.12.2017 14:50 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Żaganiu
  ul. Nocznickiego 18
  68-100 Żagań
 • tel./fax 68 377 33 75
  tel. kom. 517 640 302