• 28sty
        • Nauka po feriach

Od 27 stycznia do 27 lutego br. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i szkół ponadpodstawowych przechodzą na kształcenie zdalne. Dzieci z klas I-IV i przedszkolaki kontynuują naukę stacjonarnie.

• 28sty
        • "Bezpieczne ferie 2022" w Żaganiu

13 stycznia nad kanałem rzeki Bóbr w Żaganiu odbył się pokaz edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych. Pokaz był inicjatywą Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu przy wsparciu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Żaganiu, jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu i władz samorządowych w Żaganiu, Strażacy omówili zagrożenia związane z przebywaniem zimą nad wodą oraz zaprezentowali sprzęt ratowniczy i metody bezpiecznego podejmowania z wody osoby zagrożonej utonięciem. Przedstawili również zasady pierwszej pomocy po wydobyciu osoby z zimnej wody i powiadamianie służb ratowniczych za pomocą numerów alarmowych. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji omówili inne zagrożenia czyhające na dzieci szczególnie podczas pory zimowej. Pokaz został zrealizowany bezpośrednio przed okresem ferii zimowych, aby zwiększyć bezpieczeństwo naszych dzieci.