• Wyróżnienia w Żagańskiej Kuźni Talentów

• 11.03.2019 10:30
        • W czwartek 28 lutego marca w sali Inter Pałacu Książęcego odbyła się IX edycja Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Piosenki w ramach Żagańskiej Kuźni talentów. Jury po wysłuchaniu dzieci z I grupy wiekowej przyznało  WYRÓŻNIENIE naszej uczennicy Gulii Duku oraz uczestników z III grupy wiekowej  przyznało  WYRÓŻNIENIE naszym uczniom:  Michałowi Kabacińskiemu i Paulinie  Kasperowicz.Opiekunem jest Pani Marlena Wolska. Gratulujemy!
          Zapraszamy do oglądania fotorelacji: zobacz...
        • Mamy laureata w Rejonowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek

• 28.01.2019 22:18
        • W sobotę 26 stycznia w sali Familijnej Pałacu Książęcego odbył się 6.Rejonowy Festiwal Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez  Żagańskie Centrum Kultury. Udział w festiwalu wzięło 34 uczestników. Jury w składzie: Stanisława Szczepanik – kierowniczka Amatorskiego Zespołu Artystycznego „Pod Różą”, Magdalena Lazar- Massier – artysta plastyk, pieśniarka, Mariusz Massier – kompozytor, pianista i aranżer wyłoniło Laureatów w IV grupach wiekowych.

Sukcesem okazał się występ ucznia klasy 7b Michała Kabacińskiego występującego w III kategorii wiekowej , który otrzymał tytuł Laureata. Michał zaśpiewał dwie kolędy:  "Gdy się Chrystus rodzi" i "Cicha noc". Wystąpił również o godz. 18:00  na Koncercie Lureatów 6. Rejonowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Opiekunem była pani Marlena Wolska.
          Gratulujemy!
        • „Wrzesień 1939”

• 23.09.2018 00:25
        • Uczniowie naszej szkoły kolejny już raz popisali się swoją wiedzą w konkursie historycznym „Wrzesień 1939”, zorganizowanym przez Muzeum Alianckich Jeńców Wojennych w Żaganiu.

W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjny okazał się: Filip Babiarz z klasy 6a. Trzecie miejsce zajęła Hiacynta Otto z klasy 5b W starszej kategorii wiekowej (klasy VII i gimnazjum) II miejsce zajęła Claudia Michalska z klasy 8a, a na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Kowalski z klasy 8 c.

Gratulujemy!

• Sukces Filipa Babiarza

• 14.06.2018 14:35
        • Filip Babiarz uczeń klasy 5a interesuje się wieloma dziedzinami nauki. Jedną z nich jest historia. Filip okazał się doskonałym znawcą mitologii starożytnych Greków i Rzymian. Biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie Mitologicznym uzyskał tytuł laureata konkursu.

Serdecznie gratulujemy  !!!

• Mamy laureata konkursu "Moja pasja – poezja"

• 12.06.2018 14:46
        • Paweł Krzyżak uczeń trzeciej klasy gimnazjum w naszj szkole został laureatem XXII Konkursu Poetyckiego pod hasłem „Ja i moje Pasje”.
          Napisał wiersz pt. „My ludzie różu i błękitu”.
          Paweł chętnie czyta książki autorów zagranicznych, lubi też utwory
          współczesnych poetów.