Informacje o przedszkolu

ORGANIZACJA W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2022/2023

Drodzy Rodzice,

W związku z połączeniem oddziałów przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 z Miejskim Przedszkolem nr 5 oraz przekształceniem Miejskiego Przedszkola nr 5 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Zespół Szkolno-Przedszkolny informujemy, że od września 2022r. w przedszkolu będą wprowadzone następujące zmiany:

• czas pracy przedszkola - 6:15-16:15
  • nauczyciele uczący w przedszkolu będą pracowali w systemie zmianowym (dwóch nauczycieli na grupę – wychowawcy grup bez zmian)
  • przestaje funkcjonować świetlica przedszkolna – praca w systemie zmianowym gwarantuje Państwu zapewnienie opieki nad dzieckiem w godzinach pracy przedszkola (6:15-16:15)
  • wprowadzone zostaje pełne wyżywienie w trakcie pobytu dziecka w przedszkolu (śniadanie, obiad i podwieczorek)

Informacje dotyczące zebrań i wyprawek będą umieszczone za pośrednictwem strony internetowej i poprzez Librus.

OGÓLNE ZEBRANIE ORGANIZACYJNE Z DYREKCJĄ ODBĘDZIE SIĘ 30.08.2022r.

(ul. Nocznickiego 18, miejsce zebrania - stołówka szkolna)

godzina 16:00

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5

MIEJSKIE PRZEDSZKOLE nr 5

Miejskie Przedszkole nr 5 obecnie liczy 9 grup: 3-latki, 3/4-latki, 4-latki, 5-latki, 5/6-latki, 6-latki, 6-latki oraz odziały 3/4-latków i 5/6-latków znajdujące się w filii Miejskiego Przedszkola nr 5 przy ulicy Piłsudskiego 16.

Przedszkole znajduje się w wydzielonej części szkoły. Kolorowe, przestronne sale wyposażone są w estetyczne meble, ławki i krzesła, które dostosowane są do wieku rozwojowego dzieci. Każda z nich posiada wydzielony kącik do zabaw, w którym przedszkolak znajdzie coś dla siebie.

Dzięki stołówce zapewniamy dzieciom pełne wyżywienie - tylko zdrowe śniadania, obiady oraz podwieczorek.

Tworzymy przyjazne dzieciom przedszkole, w którym panuje rodzinna atmosfera zabawy i aktywności edukacyjnej. Pragniemy, aby nasze przedszkolaki wyrosły na osoby wesołe, twórcze, samodzielne i odpowiedzialne.

Zapewniamy dzieciom:

• Wykwalifikowaną i troskliwą kadrę pedagogiczną,

• Pracę na tablicach interaktywnych,

• Stałą i profesjonalną pomoc pedagoga, logopedy, pielęgniarki i rehabilitantki,

• Plac zabaw

• Liczne imprezy, uroczystości przedszkolne i szkolne, wyjścia i spotkania z ciekawymi ludźmi, również na terenie przedszkola

• Udział dzieci w konkursach, w przeglądach, spotkaniach i uroczystościach organizowanych przez placówki i instytucje lokalne

• Kształtowanie nawyków zdrowego i higienicznego trybu życia

• Dobre i solidne przygotowanie dziecka do szkoły

• Zaangażowany w swoją pracę personel obsługowy.

Zapewniamy Rodzicom:

• Możliwość współdecydowania o sprawach przedszkola oraz podejmowania różnorodnych działań na rzecz dzieci i placówki,

• Bieżącą wymianę spostrzeżeń na temat rozwoju dziecka

• Pomoc i wsparcie rodziców w działaniach wychowawczych i profilaktycznych

• Zajęcia i zabawy integracyjne z udziałem rodziców.

Dzieci w naszym przedszkolu mając ze sobą wsparcie nauczycieli i dobrą znajomość budynku szkoły, chętnie uczęszczają do naszej placówki kontynuując naukę w klasie pierwszej i budując podstawy do dalszej edukacji.

Zapewniamy opiekę dzieciom w godzinach 6:15-16:15