• 28kwi
    • 05kwi
    • 28kwi
      • 131.rocznica urodzin generała Maczka

Z okazji 131.rocznicy urodzin generała Maczka nasza szkoła otrzymała ziemię z pól bitewnych zwycięskiego szlaku Polskiej Dywizji Pancernej, którą osobiście zebrała i przywiozła do nas Pani Małgorzata Kaczyńska - wiceprezes Federacji Organizacji Polskich Pancerniaków, której tato był żołnierzem generała Maczka.

W Sali Pamięci z tej okazji odsłonięta została tablica pamiątkowa, której pomysłodawcą był generał brygady Zbigniew Szura - prezes Zarządu FOPP, a powstała ona przy wsparciu Marszałka Województwa Lubuskiego, pani Elżbiety Anny Polak. W czasie uroczystości wręczone zostały nagrody zwycięzcom II Biegu Pancerniaka oraz laureatom konkursu plastycznego i uczestnikom gry terenowej o generale Maczku. Wyniki biegu - klasy 4-5:

I miejsce Lena Blinow i Tomek Droń,

II miejsce Ada Woźniak i Marcel Mykaj,

III miejsce Nadia Lewicka i Aleksander Mrożek.

W klasach 6-8:

I miejsce Alicja Świątek i Gracjan Ryś,

II miejsce Martyna Okaj i Filip Madeja,

III miejsce Blanka Żurek i Sebastian Stasiun.

W konkursie plastycznym

I miejsce zajął Szymon Grządkowski,

II miejsce Zuzanna Makowska,

III Emilia Grzymała.

Wyróżniono Honoratę Łączyńską i Michała Białotę.

W grze terenowej zwyciężyła klasa 5b, II miejsce zajęła 6b, III miejsce 5a. Laureaci otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez UM w Żaganiu i Radę Rodziców.

Uroczystości,które odbywały się w ostatnich dniach splatają się z przypadająca w tym roku 30. rocznicą nadania naszej szkole imienia 1 Dywizji Pancernej dowodzonej przez gen. S. Maczka.

Zobacz więcej ...