Nawigacja

 • Zbiórka materiałów opatrunkowych
  Kochani!!! Pragnę Wam bardzo podziękować w zbiórce MATERIAŁÓW OPATRUNKOWYCH, która odbyła się w PSP Nr 5, oraz w LO IM. STEFANA BANACHA. Ze względu na sytuację, w której obecnie się znajdujemy nie mogły one zostać przesłane na misje z powodu zablokowanych przesyłek międzynarodowych. Wszystkie materiały zostały w dniu dzisiejszym przekazane do 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żaganiu. Jeszcze raz DZIĘKUJĘ WAM i Waszym RODZICOM za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu akcji.
  27.04.2020 11:51 | więcej »
 • MAMY TO   !!!!!   :)
  BARDZO DZIĘKUJĘ WOLONTARIUSZOM NASZEJ SZKOŁY ZA ICH PRACĘ I ZAANGAŻOWANIE. DYREKCJI I NAUCZYCIELOM ZA WSPIERANIE NAS I NASZYCH DZIAŁAŃ!!! JESTEŚCIE KOCHANI!!!
  PSP 5 ŻAGAŃ!!!  

  Dyplom_Szkola_w_ZAGANIU.pdf
  19.03.2020 18:58 | więcej »
 • Wyróżnienie  "Szkoła z misją"
  W związku z naszym zaangażowaniem w niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących fundacja wyróżniła nasz szkolny  Klub Wolontariusza odznaką   "Szkoła z misją"
   http://www.medicus.ump.edu.pl/images/O-nas/do-artykulow/szkola-z-misja-duze.png
   
  14.02.2020 23:29 | więcej »
 • 5 grudnia obchodziliśmy Dzień Wolontariusza

  W czwartek, 5 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu przedstawiciele szkolnych klubów wolontariatu z terenu powiatu i samego Żagania uczestniczyli w I Powiatowym Dniu Wolontariatu.

  Uczniowie o swoim wolontariacie opowiadali z pasją. Wolontariusze mogli wymienić się doświadczeniami i nawiązać współpracę tuż po zakończeniu uroczystości, przy słodkim poczęstunku, przygotowanym i obsługiwanym przez absolwentów SOSW, uczestniczących w PEFRON-owskim projekcie „Rehabilitacja 25+”.

  Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Żaganiu, to też główny organizator wydarzenia, którego pomysłodawcą była dyrektor Ośrodka – Renata Socha.
  Ważnym i wzruszającym elementem tego wydarzenia było przekazanie Agatce i jej Tacie – Jackowie - przez Szkolny Klub Wolontariatu przy SOSW w Żaganiu świątecznej paczki, której ważnym elementem było wymarzone piętrowe łóżko dla dziewczynki, podopiecznej Stowarzyszenia.

  Wspólne świętowanie odbyło się równeż w szkole na 8 godz lekcyjnej w Sali 110 tak jak zawsze kiedy mamy spotkanie wolontariatu. Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom za przybycie aby wspólnie z nami świętować!

   A WAM MŁODE DOBRE ISTOTY ŻYCZYMY WYTRWAŁOŚCI W CZYNIENIU DOBRA.

  DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE!!!
  Zapraszamy do oglądania fotorelacji: zobacz...

  09.12.2019 22:29 | więcej »
 • Kreatywna przerwa po raz 2

  4 grudnia 2019 roku w naszej szkole po raz drugi została przeprowadzona Kreatywna przerwa prze Szkolny Klub Wolontariatu. Podobnie jak poprzednim razem zostały zorganizowane stoiska dla najmłodszych, gdzie mogli wspólnie spędzić czas modelując balony, układając kamyczki, obejrzeć wystawę węgla przygotowaną z okazji Dnia Górnika, oraz dla tych odważnych była możliwość malowania twarzy. Wszystkim prowadzącym przerwę dziękuję za zaangażowanie, a Nauczycielom dziękuję za pomoc i wsparcie. JESTEŚCIE WIELCY!!!
  Zapraszamy do ogladania fotorelacji: zobacz...

  09.12.2019 22:16 | więcej »
 • Kreatywna środa w naszej szkole
  W dniu 13.11.2019, Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował kreatywne przerwy dla najmłodszych. uczestnikami były klasy 1-3. Zostały przygotowane różne " stoiska" takie jak układanie i pisanie kamykami, modelowanie balonów, tor przeszkód, oraz budowanie Jengą. Przez cztery pierwsze przerwy dzieciaki mogły skorzystać z tego co zostało dla nich przygotowane. I robiły to bardzo chętnie z czego bardzo sie cieszymy.
  Wolontariuszom bardzo dziękujemy za wytrwałość i pomocną dłoń!
  Zapraszamy do oglądania fotorelacji: zobacz...
  14.11.2019 13:57 | więcej »
 • Spotkanie Szkolnego Klubu Wolontariatu w naszej szkole!

  Spotkanie odbyło się jak zwykle w czwartek w Sali 110. Odwiedziła nas Pani Dyrektor Wioletta Sosnowska, podzieliła się swoim doświadczeniem pomocy drugiemu człowiekowi, podkreślając jakie to ważne i piękne mieć otwarte serce w stronę drugiej osoby. Nasi młodzi wolontariusze otrzymali już swoje dzienniczki. I w dalszym ciągu są gotowi do POMAGANIA.
  Zapraszamy do oglądania  fotorelacji: zobacz...

  Chętnych, których jeszcze z nami nie ma ZAPRASZAMY!!!!

  31.10.2019 20:20 | więcej »
 • Działamy w kolejnym roku szkolnym 2019/2020 !

  Szkolny Klub Wolontariatu!!!

  Jestem wolontariuszem i dobrze mi z tymJ Serdecznie zapraszamy w każdy czwartek na 8 lekcje do Sali 110 na spotkania wolontaryjne.

  JEŚLI LUBISZ POMAGAĆ, JESTEŚ OTWARTY NA DRUGIEGO CZŁOWIEKA ALBO TAK PO PROSTU CHCESZ SPĘDZIĆ MIŁO I CIEKAWIE CZAS. ZAPRASZAMY DO NAS. BO WARTO POMAGAĆ!!!
  Fotogaleria: zobacz...

  06.10.2019 21:37 | więcej »
 • Szkolny Klub Wolontariusza organizuje dobrowolną zbiórkę żywności - Paczka Świąteczna dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej szkoły. Zbiórka trwa do 18.12.2017r. Opiekunkami koła są  Pani Małgorzta Filipowicz i Pani Justyna Wawrzynowicz.
  21.12.2017 10:16 | więcej »
 • Zbiórka artykułów spożywczych na "Paczkę Świąteczną"
  W naszej szkole, jak co roku Szkolny Klub Wolontariusza (opiekunowie: Małgorzata Filipowicz, Monika Światek i Justyna Wawrzynowicz) zorganizował zbiórkę artykułów spożywczych. Zebrane dary posłużyły do stworzenia "Paczek Świątecznych”, które zostały przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z Naszej Szkoły.

  Na zdjęciu Wolontariusze Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Żaganiu:
  Dominika Błaszczuk
  Marta Makarczyk
  Kacper Przędzielewski
  Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Uczniom i Wychowawcom za zaangażowanie i pomoc.

  19.12.2017 13:17 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Żaganiu
  ul. Nocznickiego 18
  68-100 Żagań
 • tel./fax 68 377 33 75
  tel. kom. 517 640 302