Nawigacja

  • Erasmus+ "Open Your Mind- Be Creative, Be Effective
    W naszej szkole realizowany jest projekt Erasmus+ "Open Your Mind- Be Creative, Be Effective. Jego celem jest m.in. podnoszenie kompetencji językowych, zastosowanie nowoczesnych technologii i metod aktywizujących..

    Oto nasze dotychczasowe osiągnięcia.

    15 pracowników odbyło 10-miesięczny kurs języka angielskiego

    11- wzięło udział w doskonaleniu zawodowym za granicą 

    9 - wzięło udział w szkoleniu "Jak uczestniczyć w projekcie eTwinning"🇪🇺

    7 - wzięło udział w kursach eTwinning z narzędzi TIK

    Nasze szkolenia zakończyły się uzyskaniem certyfikatów i zaświadczeń.
    Zdobytą wiedzę, umiejętności i doświadczenie wykorzystujemy w trakcie zajęć z dziećmi


     
    28.02.2023 00:34 | więcej »
  • Dzień Rodziny Królewskiej
    W naszej szkole odbył się Dzień Rodziny Królewskiej.
    W przedszkolu zagościła Królowa Elżbieta II, która zabrała dzieci do swojego królewstwa. Zobaczyły one Pałac Buckingham, dowiedziały się jak wygląda jej dzień oraz jakie ma obowiązki.

    W klasach starszych uczniowie wykonali portrety Królowej Elżbiety, członków jej rodziny oraz drzewa genealogiczne rodziny Windsor. Zagrały również w quiz wiedzy na temat Rodziny Królewskiej. Teraz wszyscy już wiedzą, że król i królowa to nie tylko postaci z bajek, ale osoby istniejące naprawdę.
    Fotorelacja zobacz...
       
       
    20.05.2022 12:14 | więcej »
  • Klasa 1b bierze udział w projekcie I’M EXPERIMENTING

    Technologie informacyjne i nauka należą do najważniejszych dziedzin, które mają na celu wychowanie naszych dzieci, dzisiejszych dzieci, które będą starszymi w przyszłości, w sposób dobrze wyposażony i pewnymi krokami, aby przenieść je w przyszłość. Naszym celem jest zapewnienie stałych doświadczeń grupom wiekowym 7-11 poprzez eksperymentowanie i doświadczanie przedmiotów ścisłych i informatycznych na poziomie szkoły podstawowej.

    W tym projekcie tworzymy doświadczenia edukacyjne za pomocą cyfrowych eksperymentów i języka kodowania, nie ograniczając się tylko do klasycznych eksperymentów.

    28.04.2022 14:30 | więcej »
  • DREAM STOP  projekt w klasie 1b

    DREAM STOP  projekt

    „Największe rzeczy osiągnęli ludzie z wielkimi marzeniami.”

    William Russell

     

    Klasa 1b bierze udział w międzynarodowym projekcie inspirowanym cytatem Russella – w którym uczniowie rozwijają swój kreatywny sposób myślenia, pisania, projektowania, komunikacji i umiejętności językowych za pomocą wyobraźni.

    W projekcie są przystanki marzeń. Na każdym przystanku uczniowie mają zadania:

     (przedstawienie się, szkoła, kraj, historia, gra, piosenka, malowanie itp.) Te zadania są zaplanowane przez nauczycieli raz w miesiącu i przedstawione uczniom w formie opcji. Uczniowie – partnerzy wspólnie określą swoje zadania. Uczniowie otrzymają zagadkę w każdej stacji i mogą przejść do następnej stacji tylko poprzez rozwiązanie zagadki. Hasło zostaje ujawnione, gdy wszystkie zadania zostaną zakończone. Uczniowie pracują wspólnie.

    Dzięki temu projektowi uczniowie rozwijają swoją wyobraźnię, pisanie, projektowanie, myślenie, komunikację i umiejętności językowe oraz korzystają różnorodnych narzędzi internetowych.

    OTO JEDNO Z NASZYCH WSPÓLNYCH PRZEDSIĘWZIĘĆ, POLSKI WKŁAD TO POSTAĆ MARIE CURIE

    28.04.2022 14:29 | więcej »
  • Kurs metodyczny w stolicy Islandii- Reykjaviku w ramach Erasmus+
    W dniach od 9.10 do 17.10 nauczycielka języka angielskiego Anna Fridrich-Kryżar uczestniczyła w kursie metodycznym, zorganizowanym w stolicy Islandii- Reykjaviku. Szkolenie związane było z nowatorskimi metodami naucznia, opartymi na idei Smart Teachers Play More. Zajęcia prowadzone były przez populatorki tej metody, doświadczone nauczycielki Kristin ( Islandia) oraz Sarah ( Wielka Brytania, choć na stałe mieszka w Hiszpani).
    Warsztaty miały na celu pokazanie, że wszelkie umiejętności przewidziane programem nauczania można kształcić w ciekawy, zabawny i angażujący sposób. Nauka może być naprawdę ekscytującą przygodą, której nigdy nie będzie dość!
    Metoda Smart Teachers Play More kładzie nacisk na poznawanie polisensoryczne, równowagę, mindfulness, ekologię i proste, choć skuteczne i interesujące rozwiązania.
    Kurs związany był również z poznawanie islandzkiego systemu edukacji, dzięki któremu kraj ten może poszczycić się tak wieloma uzdolnionymi sportowcami, czy literatami. Uczestnicy mieli możliwość przyjrzenia się z bliska islandzkiej szkole oraz innym ciekawym rozwiązaniom edukacyjnym, mieli możliwość poznania islandzkiej kultury, zwyczajów, a także odwiedzenia wielu wspaniałych, zachwycających miejsc.
    Zapraszamy do oglądania fotorelacji zobacz...
    31.10.2021 20:39 | więcej »
  •  Kolejny projekt w ramach programu Erasmus +. Tym razem Irlandia-Dublin. 
    1 sierpnia dwie nasze nauczycielki siostra Marta Majka i Beata Pawlikowska rozpoczynają kolejną mobilność nauczycieli z PSP nr 5 w Żaganiu w ramach programu Erasmus +. Tym razem Irlandia-Dublin. 
    3 siepnia pomimo świątecznego dnia w Irlandii (Sierpniowe Święto Bankowe-każdy pierwszy poniedziałek sierpnia), odbyły się pierwsze zajęcia i zwiedzanie Dublina w towarzystwie przewodnika.
    W nastepnym dniu zajęcia rozpoczęły się od polskiego poranka z żagańskim akcentem. Nasza grupa składa się z kursantek z Czech, Hiszpanii, Włoch ,Węgier i oczywiście z Polski. Dzisiaj ciekawe zajecia utrwalające angielskie czasy oraz ciekawostki z angielskiej literatury. Po wykładzie praca w grupach a zajęcia z literatury odbyły się w terenie.
    Kolejny dzień - zajęcia rozpoczęły się powtórzeniem wiadomości z wczorajszego dnia, a w drugiej części zajęć poznałysmy życie i twórczość Caravaggio, następnie odwiedziliśmy National Gallery. Po zajęciach zwiedzałyśmy Muzeum Archeologiczne oraz Christ Church Cathedral.
    W następnym dniu zakończyliśmy już nasze zajęcia, ale omówiliśmy wspólne przedsięwziecia co do dalszej pracy . Certyfikaty odebrane i wracamy do Polski.
    Zapraszamy do oglądania fotorelacji na  naszym FB: część 1,  część 2część 3część 4część 5
     
    26.08.2021 21:19 | więcej »
  • Kurs CLIL-Content and Language Integrated Learning- The Teachers na Malcie
    Podczas naszego kursu na Malcie wzbogacaliśmy słownictwo języka angielskiego podczas omawiania różnorodnych metod zachęcających naszych uczniów do obcowania ze sztuką.
    Kurs CLIL NA Malcie umożliwił nam podniesienie kwalifikacji i tym samym podniesienie poziomu jakości nauczania w przyszłości. Mamy nowye pomysły na wdrażanie zdobytej wiedzy, cieszymy się, że miałyśmy taką możliwość dzięki mobilności w ramach programu Erasmus + i współpracy z partnerami z Włoch, Hiszpanii, Czech oraz Link Scholl of English. "Open Your Maind- Be Creative, Be Effective". Zobacz fotorelację na  naszym FB: część 1, część 2, część 3, część 4, część 5.
    19.07.2021 13:33 | więcej »
  • "Intensive English Language Course for Teachers and School Staff" w Splicie.
    W trakcie naszego intensywnego kursu w Chorwacji wiele się nauczyliśmy, zapoznaliśmy się zasadami gramatycznymi j.angielskiego, poszerzyliśmy, słownictwo, ćwiczyliśmy słuchanie, mówienie i pisanie. Poznawaliśmy nowoczesne techniki nauczania i poszukaliśmy odpowiedzi na pytanie: Jaki powinien być nauczyciel XXI w.?
    Jesteśmy pozytywnie "naładowani" i gotowi do działania.
    Zobacz fotorelację na naszym FB:
    Część 1, część 2, część 3, część 4, część 5, część 6, część 7.
    19.07.2021 13:18 | więcej »
  • Projekt Erasmus + Kształcenie i doskonalenie kadry nauczycielskiej.
    Stawiamy na rozwój i nawet pandemia nie jest w stanie nas powstrzymać!  
    Chcielibyśmy z dumą poinformować, ze nasza szkoła przeszła pomyślnie proces weryfikacji i rekrutacji i już od września uczestniczy w realizacji projektu Erasmus+ Mobilność kadry pedagogicznej- Open Your Mind- Be Creative, Be Effective. 
    W ramach tego projektu 13 pracowników naszej szkoły, w większości nauczycieli podejmuje działania związane ze wzrostem kompetencji językowych, w zakresie wielojęzyczności. Dodatkowo rozwija swoje kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie uczenia się.
    Stawiamy na wielojęzyczność, zwłaszcza jeżeli chodzi o język angielski, poprzez działania projektowe pragniemy zwiększyć możliwości rozwoju zawodowego oraz dążyć do satysfakcji z wykonywania codziennej pracy.
    Wśród celów szczegółowych znalazło się wykorzystanie aktywizujących metod nauczania, dzięki szkoleniom i poznaniu różnego rodzaju praktyk i zasobów edukacyjnych na poziomie krajowym i europejskim, a tym samym zwiększenie atrakcyjności prowadzonych lekcji i wzrost motywacji uczniów do nauki.
    Planujemy wdrażanie metody CLIL, dalszy rozwój kompetencji w zakresie TIK, wymianę doświadczeń w zarządzaniu szkołą, a więc poszerzenie umiejętności zarządzania i strategii na rzecz międzynarodowego wymiaru w dziedzinie kształcenia. Zamierzamy wprowadzać innowacje pedagogiczne dzięki odbyciu zagranicznych szkoleń oraz podniesieniu kwalifikacji w zakresie metodyki nauczania. Będziemy się angażować w działania typu e- Twining.
    Cele ambitne, sporo pracy, mnóstwo wyzwań, zdobywanie zupełnie nowych doświadczeń! Ale chcemy! Działamy i zamierzamy sprostać wyzwaniu. Na chwilę obecną nauczyciele i pracownicy uczestniczą z pełnym zaangażowaniem w kursie języka angielskiego, który jest organizowany w naszej szkole w ramach projektu Erasmus + KA 1 Mobilność kadry pedagogicznej.  Zajęcia prowadzone są przez fantastycznego językowca panią Małgorzatę Ciepielowską, która wspaniale wykorzystuje narzędzia cyfrowe w nauce języka angielskiego, a dodatkowo dba by nauka była atrakcyjna i efektywna. Kurs potrwa do czerwca, a podczas wakacji nauczyciele i pracownicy wezmą udział w szkoleniach zagranicznych.
    Pięciu nauczycieli weźmie udział w intensywnym kursie języka angielskiego w Splicie w Chorwacji, dwie osoby nauczyciel i pomoc nauczyciela wyjadą na Maltę i tam będą doskonalić swoje kompetencje językowe, dwóch nauczycieli weźmie udział w kursie języka angielskiego w stopniu zaawansowanym, który odbędzie się w Dublinie, w Irlandii. Dwóch nauczycieli będzie poznawać i doskonalić wprowadzanie metody CLIL ( zintegrowane nauczanie treści i języka obcego) podczas kursu na Malcie. Jeden z nauczycieli wyjedzie na kurs metodyczny na Islandię, gdzie pozna i zgłębi tajniki metody : Play to learn more- Smart teachers play more! W projekt zaangażowana jest również kadra zarządzająca, która w ramach programu Job Shadowing, śledzić będzie pracę w zaprzyjaźnionej, partnerskiej szkole w miejscowości Villaloga, w Hiszpani.

    Wiedza i doświadczenie zdobyte w czasie mobilności, jak i trwania całego projektu pomoże nam w budowaniu nowoczesnej, wysoko wyspecjalizowanej placówki, w której priorytetem jest wysoka jakość kształcenia połączona z atrakcyjnością prowadzonych zajęć. Będziemy wdrażać bardzo nowoczesne rozwiązania edukacyjne oraz rozwijać maksymalnie kompetencje w zakresie języka angielskiego, a to wszystko po to, by sprostać oczekiwaniom współczesnej edukacji młodych ludzi, a także by zapewnić naszym wychowankom i ich rodzicom jak najwięcej satysfakcji.

    16.02.2023 13:32 | więcej »
  • Projekt Erasmus + Kształcenie i doskonalenie kadry nauczycielskiej.
    Projekt Erasmus + Kształcenie i doskonalenie kadry nauczycielskiej.
    Stawiamy na rozwój i nawet pandemia nie jest w stanie nas powstrzymać!
    Chcielibyśmy z dumą poinformować, ze nasza szkoła przeszła pomyślnie proces weryfikacji i rekrutacji i już od września uczestniczy w realizacji projektu Erasmus+ Mobilność kadry pedagogicznej- Open Your Mind- Be creative, Be Effective.
    W ramach tego projektu 13 pracowników PSP nr 5, w większości nauczycieli podejmuje działania związane ze wzrostem kompetencji językowych, w zakresie wielojęzyczności. Dodatkowo rozwija swoje kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie uczenia się.
    Stawiamy na wielojęzyczność, zwłaszcza jeżeli chodzi o język angielski, poprzez działania projektowe pragniemy zwiększyć możliwości rozwoju zawodowego oraz dążyć do satysfakcji z wykonywania codziennej pracy.
    Wśród celów szczegółowych znalazło się wykorzystanie aktywizujących metod nauczania, dzięki szkoleniom i poznaniu różnego rodzaju praktyk i zasobów edukacyjnych na poziomie krajowym i europejskim, a tym samym zwiększenie atrakcyjności prowadzonych lekcji i wzrost motywacji uczniów do nauki.
    Planujemy wdrażanie metody CLIL, dalszy rozwój kompetencji w zakresie TIK, wymianę doświadczeń w zarządzaniu szkołą, a więc poszerzenie umiejętności zarządzania i strategii na rzecz międzynarodowego wymiaru w dziedzinie kształcenia. Zamierzamy wprowadzać innowacje pedagogiczne dzięki odbyciu zagranicznych szkoleń oraz podniesieniu kwalifikacji w zakresie metodyki nauczania. Będziemy się angażować w działania typu e- Twining.
    Cele ambitne, sporo pracy, mnóstwo wyzwań, zdobywanie zupełnie nowych doświadczeń! Ale chcemy! Działamy i zamierzamy sprostać wyzwaniu. Na chwilę obecną nauczyciele i pracownicy uczestniczą z pełnym zaangażowaniem w kursie języka angielskiego, który jest organizowany w naszej szkole w ramach projektu Erasmus + KA 1 Mobilność kadry pedagogicznej. Zajęcia prowadzone są przez fantastycznego językowca panią Małgorzatę Ciepielowską, która wspaniale wykorzystuje narzędzia cyfrowe w nauce języka angielskiego, a dodatkowo dba by nauka była atrakcyjna i efektywna. Kurs potrwa do czerwca, a podczas wakacji nauczyciele i pracownicy wezmą udział w szkoleniach zagranicznych.
    21.12.2020 21:28 | więcej »
  • Sukces PSP nr 5 w Żaganiu.

    Nasza szkoła otrzymała 37151 euro na realizację projektu Erasmus+ KA 1  Mobilność kadry edukacji szkolnej pt. „Open Your Mind – Be Creative, Be Effective!”

     Celem strategicznym projektu jest wzrost kompetencji kluczowych nauczycieli, a w efekcie kompetencji uczniów, w zakresie wielojęzyczności, wzrost umiejętności w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych i aktywizujących metod pracy, organizacji nauczania i współpracy w szkole.

    Projektem zostaną objęci pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni oraz kadra zarządzająca szkołą, w sumie 11 osób. Wezmą oni udział w 14 moblinościach, w tym job shadowing ( obserwacja pracy w partnerskiej szkole w Hiszpanii) Realizacja zamierzonych celów odbędzie się poprzez udział nauczycieli i pracowników niepedagogicznych oraz kadry zarządzającej w kursach języka angielskiego i kursach metodycznych za granicą ( poprzedzonych kursem językowym w szkole), co wpłynie na wzrost kompetencji językowych nauczycieli.

    W projekcie duży nacisk zostanie położony na podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli m.in. poprzez udział w szkoleniach zagranicznych jak i poprzez dokształcanie na platformie internetowej z zakresu narzędzi TIK i metod aktywizujących. Nauczyciele ci będą wykorzystywać poznane narzędzia w pracy z uczniami oraz podczas realizacji projektów, być może z nauczycielami poznanymi podczas mobilności, dyrekcja zaś wykorzysta poznane narzędzia do pracy w zarządzaniu szkołą.

    W szerszym kontekście projekt przyczyni się do poprawy jakości pracy szkoły i jej znaczenia w środowisku lokalnym.

    Autorką i koordynatorką projektu jest Wioletta Sosnowska.

    29.06.2020 08:42 | więcej »
  • Recytujemy po angielsku w Walentynki
    Z okazji Walentynek  w naszej szkole został przeprowadzony Walentynkowy Konkurs Recytatorski w języku angielskim. Wszystkie dzieciaczki zaprezentowały się wspaniale. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
    15.02.2020 01:01 | więcej »
  • Obchody 25. rocznicy śmierci gen. Stanisława Maczka

    11 grudnia 1994 roku w Edynburgu zmarł generał Stanisław Maczek dowódca            1. Polskiej Dywizji Pancernej, której imię nosi nasza szkoła.

    W tym roku przypada 25. rocznica śmierci wybitnego Polaka, który spoczywa na cmentarzu wojskowym w Bredzie. Z tej okazji 11 grudnia zorganizowano Mszę świętą w kościele garnizonowym w Żaganiu. Następnie odbyła się uroczystość przed pomnikiem generała Maczka, na Skwerze Czołgisty.

    W uroczystościach wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Po uroczystościach uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej w Sali Tradycji Wojsk Pancernych.

    Generał Stanisław Maczek zajmuje szczególne miejsce w historii Polski jako generał Wojska Polskiego, honorowy obywatel Holandii, kawaler najwyższych odznaczeń polskich i międzynarodowych, m.in. Krzyża Wojennego Orderu Virtuti Militari i Orderu Orła Białego.

    W latach I wojny światowej walczył w Austrii, Włoszech, na Ukrainie, Węgrzech. Jako oficer odrodzonego Wojska Polskiego walczył o granice Polski w latach 1918-1920. We wrześniu 1939 roku będąc dowódcą 10. Brygady Kawalerii wraz ze swoimi żołnierzami bronił ziemi polskiej w wojnie obronnej z Niemcami, a w 1940 roku walczył w kampanii francuskiej. W latach 1942-1945 był twórcą i dowódcą legendarnej 1. Polskiej Dywizji Pancernej. Ta pierwsza w historii polskiego oręża dywizja pancerna zasłynęła pod jego dowództwem zwycięstwem wraz z wojskami alianckimi w bitwie pod normandzkimi Falaise i Chambois, a także wyzwoleniem m.in. Ypres, Tielt, Gandawy i Bredy. Jej zwycięski pochód przez Francję, Belgię, Holandię i Niemcy liczący 1900 km z 283 dniami bezpośrednio w walce został zwieńczony 4 maja 1945 roku zdobyciem bazy morskiej Kriegsmarine w Wilhelmshaven.

    11 listopada 1990 roku gen. Stanisław Maczek został awansowany przez Prezydenta RP na uchodźstwie do stopnia generała broni.

    16.12.2019 11:38 | więcej »
  • Wizyta naszych uczniów we Włoszech
    W niedzielę, 1 grudnia druga grupa uczniów i nauczycieli (Anna Chimko, Kornelia Grzymała i Agnieszka Kulesza) biorących udział w programie Erasmus Plus, po długiej podróży dotarli do Maglie we Włoszech. Przed szkołą czekały na swoich polskich kolegów i koleżanki włoscy uczniowie wraz z rodzinami. Po bardzo miłym i serdecznym powitaniu wszyscy rozjechali się do swoich włoskich domów.
    Zapraszamy do oglądania fotorelacji: zobacz...
    09.12.2019 23:18 | więcej »
  • Warsztaty piernikowe
    W piątek, 29.11.2019 uczniowie z projektu Erasmus+ wzieli udział w zajęciach związanych przygotowaniem świątecznych pierników. Zajęcia warsztatowe miały na celu propagowanie spuścizny produktów regionalnych i lokalnych wytwarzanych na terenie województwa lubuskiego.
    Zapraszamy do ogladania relacji: zobacz...
    03.12.2019 14:26 | więcej »
  • Poznajemy tradycje wojskowe naszego miasta.
    W czwartek 28 listopada, w ramach projektu Erasmus+, uczniowie spotkali się z Panem Gen. A. Bortnowskim.
    03.12.2019 12:46 | więcej »
  • Obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
    08.11. 2019r. w przeddzień 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  cała społeczność naszej szkoły odśpiewała hymn, a wcześniej przedstawiciele klas 4 - 7 wzięli udział w grze "Kocham Cię Polsko" . Emocji było co niemiaraߘᮠUroczystość przygotowały p. A. Kulesza I p. K. Grzymała.
    Zapraszamy do oglądania fotorelacji: zobacz... do oglądania filmu: zobacz..
    14.11.2019 14:01 | więcej »
  • Obchody Halloween w naszej szkole
    31 października- obchodziliśmy zwyczaje kulturowe związane z Halloween, które najhuczniej są obchodzone w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii, w Polsce  od lat 90-tych. Ten dzień  był w naszej szkole niezwykły,  można było się pośmiać, a nawet wystraszyć, wiele dzieci przebrało się w wymyślne stroje, rodem z horrorów lub z bajek. To była wspaniała lekcja języka angielskiego i kultury amerykańskiej. Uczniowie dowiedzieli się o korzeniach Halloween, o tradycjach związanych z obchodami tego święta, i co najważniejsze, podczas przygotowania tego święta doskonalili umiejętność pracy zespołowej, ciekawość poznawczą, kreatywność, gotowość do podejmowania inicjatyw oraz postawę tolerancji i otwartości wobec innych kultur. Odbyło się wiele konkursów, a zabawy było co niemiara.  Organizatorkami  były nauczycielki języka angielskiego:p. Anna Chimko oraz p. Anna Szczepanowska. 
    Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !
    Zapraszamy do oglądania fotorelacji: zobacz... film zobacz...
    01.11.2019 11:44 | więcej »
  • Erasmus Day
    10.10.2019r. obchodziliśmy w szkole Erasmus Day. Z tej okazji już od poniedziałku uczniowie rozwiązywali różne zadania związane z Unią Europejską. Dziś, 4 osobowe zespoły z klas 5 i 6 rozegrały grę terenową związaną z generałem S. Maczkiem. Zadania były zakodowane kodami QR. Gra sprawiła uczniom dużo radości. Klasa 6a odegrała hymn UE Oda do radości na kubeczkach. zobacz... Niesamowite! Ostatnim punktem programu było spotkanie z uczestnikami międzynarodowej wizyty w Bułgarii, którzy podzielili się wrażeniami z podróży oraz quiz "Co wiesz o krajach biorących udział w projekcie?" z wykorzystaniem aplikacji Kahoot. To był bardzo udany dzień. Przed nami kolejne, związane z realizacją projektu Erasmus +.
    Krótka relacja z obchodów: zobacz...
     
    01.11.2019 11:46 | więcej »
  • Wizyta naszych uczniów w Bułgarii
    Nasz grupa Eramus+ jest w Bułgarii, przed nimi 7 niezapomnianych, pełnych wrażen dni!

    Zapraszamy do oglądania fotorelacji: zobacz...
    11.10.2019 09:20 | więcej »

  • Gazetka naszych projektowych podróży!
    06.10.2019 18:34 | więcej »
  • Blog o Erasmus+
    Zapraszamy na nasz blog o projekcje Erasmus+ https://wiolas.wixsite.com/erasmus-psp5-zagan
    10.05.2019 14:50 | więcej »
  • Międzynarodowe Dni Frankofonii
    Z okazji Międzynarodowych Dni Frankofonii ( ludzi porozumiewających sie w języku francuskim) uczniowie z francuskiej grupy teatralnej z klas Vb i c oraz z klasy IVb wystąpili na scenie Uniwersytetu Zielonogórskiego z przedstawieniem w języku francuskim "Le Petit Chaperon Rouge" - Czerwony Kapturek. Przedstawienie objerzeli również uczniowie klas I- III, przedszkolaki oraz klasy uczące się języka francuskiego. Uczniów przygotowała Wioletta Sosnowska
    Zapraszamy do oglądania fotorelacji: zobacz...
    05.04.2019 09:40 | więcej »
  • Erasmus+ w Hiszpanii

    W bieżącym roku szkolnym Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Żaganiu rozpoczęła realizację międzynarodowego projektu Erasmus+ pt. „Nasze otoczenie: upowszechniamy i dzielimy się naszym dziedzictwem kulturowym poprzez narzędzia TIK”. W dniach 25-28 marca 2019r., w partnerskiej szkole w Hiszpanii, w miejscowości Villalonga, niedaleko Walencji odbyło się pierwsze spotkanie koordynatorów projektu. Z żagańskiej „piątki” na spotkanie pojechała koordynator projektu Wioletta Sosnowska i nauczycielka języka angielskiego Anna Chimko.

    Podczas pierwszego roboczego spotkania nauczyciele pracowali nad metodologią projektu, omawiali szczegóły dotyczące realizacji poszczególnych zadań oraz wymiany międzynarodowej. Była okazja do wymiany doświadczeń, do poznania systemu edukacji w Hiszpanii oraz do poznania pięknej, nadmorskiej okolicy. We wrześniu uczniowie i nauczyciele z PSP nr 5 odwiedzą szkołę w Bułgarii, w grudniu we Włoszech, w marcu w Hiszpanii, a w maju 2020r. cała międzynarodowa ekipa Erasmus+ odwiedzi Żagań. 

    Zapraszamy do oglądania filmu: zobacz film..

    05.04.2019 09:06 | więcej »
  • Złożenie kwiatów pod pomnikiem na Skwerze Czołgisty w Żaganiu
    11 grudnia w 24 rocznicę śmierci gen. Stanisława Maczka uczniowie 7a wzięli udział w uroczystości złożenia kwiatów pod pomnikiem na Skwerze Czołgisty w Żaganiu.
    13.12.2018 23:13 | więcej »
  • Wizyta w Sali Tradycji 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu
    W ramach działań związanych z projektem Erasmus+ klasa 7a wraz z opiekunami p.Anną Chimko i Agnieszką Kuleszą odwiedzili Salę Tradycji 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Uczniowie dowiedzieli się o początkach, tradycjach i historii wojska na terenie miasta Żagań. Mogli zobaczyć wiele oryginalnych pamiątek związanych z początkiem Czarnej Dywizji oraz samym patronem PSP 5 -gen. Stanisławem Maczkiem. Chyba największe wrażenie na wszystkich zrobił mundur gen.Buka, który miał na sobie podczas katastrofy smoleńskiej w 2010 roku. 

     
    13.12.2018 22:59 | więcej »
  •  Lista osób zakwalifikowanych do projektu Erasmus+
    W środę, 5 grudnia o godz. 16.00  w gab. 112 odbędzie się zebranie uczniów i nauczycieli zakwalifikowanych do projektu. Zapraszamy!

    Lista osób zakwalifikowanych do projektu Erasmus+
    03.12.2018 13:17 | więcej »
  • Rekrutacja uczestników do Projektu Erasmus+
    Zapraszamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji uczniów do projektu Erasmus+
    Regulamin_rekrutacji_PSP_5.pdf
    14.11.2018 23:28 | więcej »
  • 100 URODZINY NIEPODLEGŁEJ

    Setne urodziny to dzień wyjątkowy! I w taki właśnie, wyjątkowy sposób, społeczność naszej szkoły, postanowiła uczcić 100. Urodziny Niepodległej Polski. Byli zaproszeni goście, były prezenty, balony, wspólne śpiewanie i tort.

    12.11.2018 23:25 | więcej »
  • Święto kultury amerykańskiej, czyli Halloween w naszej „Piątce”
    Uczniowie naszej szkoły gościli u siebie amerykańskich żołnierzy. Okazją do wspólnej zabawy było szkolne święto kultury amerykańskiej i obchody Halloween. Dzieci, pod okiem nauczycielek języka angielskiego: Anny Chimko, Anny Szczepanowskiej i Małgorzaty Ciepielowskiej, z wielkim entuzjazmem przygotowały program artystyczny, który z wielkim aplauzem został obejrzany przez amerykańskich gości jak i przez społeczność szkolną. Amerykańscy żołnierze opowiadali jak obchodzą Halloween, jakie mają wspomnienia z dzieciństwa dotyczące obchodów tego święta, brali udział w konkursach i odpowiadali na pytania uczniów.
    03.11.2018 10:29 | więcej »
  • Erasmus+ w naszej szkole
    W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do prestiżowego, międzynarodowego projektu Erasmus+ Nuestro entorno: difundiendo y compartiendo nuestra herencia cultural a través de las TICs ( Nasze otoczenie: upowszechnianie i dzielenie się dziedzictwem kulturowym poprzez TIK). Projekt będzie realizowany ze szkołami w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech i Bułgarii od 1.10.2018r. do 30.09.2020r. Na jego realizację szkoła pozyskała 30 998 euro (133 967,16zł.). Koordynatorem projektu jest Wioletta Sosnowska
    19.09.2018 08:19 | więcej »

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Żaganiu
    ul. Nocznickiego 18
    68-100 Żagań
  • tel./fax 68 377 33 75
    tel. kom. 517 640 302