Erasmus Plus "Rozwój umiejętności cyfrowych i właściwe wykorzystanie technologii informacyjno - komunikacyjnych" w Bułgarii

W ramach projektu Erasmus Plus "Rozwój umiejętności cyfrowych i właściwe wykorzystanie technologii informacyjno - komunikacyjnych" rozpoczęliśmy kolejną mobilność, tym razem do Bułgarii.

część 2

W dniu dzisiejszym odwiedziliśmy szkołę podstawową, w której zostaliśmy pięknie przywitani chlebem i miodem. Zaprezentowano nam różnorodne metody pracy w klasach początkowych. Wzięliśmy także udział w warsztatach filcowania

część 3

Dzisiejszy dzień oczami bułgarskich mediów

część 4

Erasmus w Bułgarii- dzień 2

W dniu dzisiejszym braliśmy udział w konferencji poświęconej narzędziom cyfrowym, które wykorzystywane są w codziennej pracy z uczniami. Dzięki nim możemy również w ciekawy sposób prezentować efekty pracy naszych uczniów

część 5

Erasmus w Bułgarii- dzień trzeci. Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy oficjalną wizytą u Pani Burmistrz Vracy. Następnie zwiedziliśmy przedszkole,w którym zaprezentowano nam różnorodne narzędzia multimedialne dla najmłodszych. Natomiast w szkole podstawowej uczestniczyliśmy w warsztatach, gdzie wraz z uczniami pracowaliśmy przy użyciu aplikacji do tworzenia kolaży i filmów. Na zakończenie dnia przedstawiliśmy materiał prezentacyjny dotyczący" Firmy w naszej szkole-Eco Design" przy uczyciu narzędzia Padlet. Miłym akcentem na zakończenie dnia było zapoznanie się z historią miasta w Miejskim Muzeum Historycznym.

część 6

Erasmus w Bułgarii - dzień czwarty. Dziś w szkole podstawowej St. Sofronii Vrachanski odbył się międzynarodowy kiermasz w ramach projektu "Firma w mojej szkole". Uczniowie, nauczyciele i rodzice zakupili produkty wykonane przez uczniów z każdego Państwa. Pogoda dopisała, bawiliśmy się wyśmienicie. Udało nam się sprzedać wszystkie produkty, z których fundusze przekazane zostaną na wybraną organizację. Odwiedziliśmy również renomowane liceum matematyczne, gdzie zaprezentowano nam różnorodne narzędzia multimedialne do nauki matematyki.

część 7

Erasmus Plus w Bułgarii - dzień piąty. W dzisiejszym dniu zakończyliśmy mobilność w Bułgarii. Dokonaliśmy ewaluacji minionego tygodnia, oraz otrzymaliśmy certyfikaty.