• Mamy finalistki wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego z języka polskiego dla uczniów gimnazjów

• 30.03.2018 22:27
      • 9 marca 2018 roku odbył się wojewódzki etap konkursu przedmiotowego z języka polskiego dla uczniów gimnazjów pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Zadaniem uczestników była interpretacja jednego z trzech utworów poetyckich. Kryteria oceny pracy literackiej na tym etapie były bardzo wymagające. Uczennice naszej szkoły: Patrycja Politowicz, Julia Łagoda, Julia Tratkiewicz i Oliwia Grudzińska rewelacyjnie poradziły sobie z analizą wierszy, tym samym uzyskały tytuły finalistek konkursu przedmiotowego z języka polskiego.

Finalistki tegorocznej edycji konkursu znają się od szkoły podstawowej i od zawsze interesowały się językiem polskim. W wolnym czasie czytają książki o różnej tematyce. Patrycja Politowicz interesuje się rysunkiem i śpiewem, Oliwia fascynuje się poezją, sama również pisze wiersze, Julia Łagoda uwielbia śpiewać oraz odnajduje swoje zainteresowania w psychologii. Julia Tratkiewicz rysuje i także pasjonuje się psychologią. Swoje zainteresowania uczennice będą rozwijały w niedalekiej przyszłości w liceum ogólnokształcącym.

Dziewczęta zostały przygotowane przez nauczycielki języka polskiego - panią Mariolę Harasymowicz oraz panią Ewę Pogorzelską.

• Zapraszamy do oglądania fotorelacji: Zobacz.. Serdecznie gratulujemy!