• Fizycy z Żagańskiej Piątki

• 07.12.2017 14:50
      •

Autorami otwarcia worka z sukcesami w roku szkolnym 2017/2018 dla naszej szkoły są wspaniali fizycy: Karolina Jakubowicz, Maciej Kasprzak, Kacper Szychowski, Mateusz Kowalski, Konstanty Sikora oraz Hubert Litwin. Przedmioty ścisłe to od lat chluba szkoły, na co zawsze pracują uczniowie, którzy doskonalą swoje umiejętności w świetnie doposażonych pracowniach pod okiem doświadczonej kadry nauczycieli. „ W naszej szkole fizyka czy chemia to naprawdę nie są trudne przedmioty” – tak mówią sami uczniowie.

W sobotę 2 grudnia odbyła się już XVI edycja Wojewódzkiego konkursu z fizyki pt. „Świat okiem fizyka”, organizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki oraz Samorządowy Ośrodek Doskonalenia i Doradztwa pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.

Konkurs, jak co roku, stał na bardzo wysokim poziomie. Finałowy test  wiedzy fizycznej oraz wykonanie doświadczeń przez uczniów zostały wysoko ocenione. Uczniowie Konstanty Sikora i Hubert Litwin okazali się najlepsi i uzyskali zaszczytne tytuły Laureatów, pozostali uczniowie zakończyli zmagania z tytułami Finalistów. Do konkursu uczniów przygotowała nauczycielka fizyki Pani Bożena Szychowska.

Serdecznie gratulujemy!!!