Nawigacja

 • Warto czytać..

  Wanessa Świerkowska, uczennica 3 klasy gimnazjum w SP nr 5 została laureatką konkursu dla uczniów województwa lubuskiego „Czytanie warte zachodu” – zajęła 3 miejsce w województwie. 

  Wanessa łączy różne zainteresowania. Mimmo że najbardziej lubi matematykę, jednak nie przeszkadza to jej w odkrywaniu różnych światów w książkach, zwłaszcza w tych fantastycznych.

  10.05.2019 12:28 | więcej »
 • Laureaci konkursów 2018/2019

  W dniu 2 kwietnia 2019 r. o  w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów dotychczasowych gimnazjów województwa lubuskiego organizowanych w roku szkolnym 2018/2019 przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Podczas uroczystości wszystkim laureatom wręczone zostały stosowne zaświadczenia oraz nagrody. W tym zaszczytnym gronie znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły:

  Wanessa Świerkowska z klasy 3b - laureatka  konkursu z matematyki

  Filip Wielgosz z klasy 3d – laureat konkursu z historii.

   

  Podziękowania otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów, którzy uzyskali tytuł laureata. Wśród nich była Pani Alicja Burghardt i Pani Agnieszka Kulesza.              

  GRATULUJEMY!

  10.05.2019 10:58 | więcej »
 • Sukces naszych uczniów w wojewódzkim konkursie z fizyki pt. „Odyseja Kosmiczna”

  W grudniu 2018r. odbyła się już XVII edycja Wojewódzkiego konkursu z fizyki pt. „Odyseja Kosmiczna”. Uczniowie z naszego gimnazjum - Karolina Jakubowicz, Karolina Sokołowska i Konstanty Sikora okazali się najlepsi i uzyskali zaszczytne tytuły Laureatów.
  Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki oraz Samorządowy Ośrodek Doskonalenia i Doradztwa pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. Do konkursu uczniów przygotowała nauczycielka fizyki Pani Bożena Szychowska.

  Serdecznie gratulujemy!

  11.01.2019 21:46 | więcej »
 • Pożegnanie absolwentów
  21 czerwca pożegnaliśmy absolwentów gimnazjum. Uroczystość odbyła się w Sali Kryształowej. Z tej okazji uczniowie klas trzecich zaprezentowali program artystyczny pod kierunkiem pań Kornelii Grzymały i Ewy Pogorzelskiej, a nad oprawą muzyczną czuwała pani Marlena Wolska. Gimnazjaliści przygotowali elementy musicalu oraz przeróbkę bajki o złotej rybce. Wręczyli również statuetki ,,Keplerków” wychowawcom klas trzecich.
  27.06.2018 00:14 | więcej »
 • Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  11. maja w Tomaszowie odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: PSP 5 i Gimnazjum. W grupie szkoły podstawowej uczestniczyli: Martyna Piech kl. VIb, Wiktor Bagiński z klasy Va, Miłosz Symonowicz kl. VIIb. Uczniowie ci zajęli IV miejsce.
  Znacznie lepiej powiodło się uczniem z gimnazjum którzy zajęli I miejsce. W skład drużyny gimnazjum wchodzili: Piotr Kuczak z kl.IIIc, Dawid Sośnicki z kl. IIId oraz Leszek Jagodziński z klasy IIIb. 
  Piotr Kuczak zajął I miejsce indywidualnie jako najlepszy zawodnik i otrzymał dodatkowy puchar i nagrodę .
   
  30.05.2018 11:28 | więcej »
 • Sukces Julii Łagody w konkursie Wiedzy o Prawie

  W środę 16 maja br. w gmachu Sądu Najwyższego w Warszawie, najlepsi uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, laureaci etapu wojewódzkiego, rywalizowali w konkursie zorganizowanym przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych.

  Julia Łagoda z klasy 3b (gimnazjum) uzyskała tytuł laureata konkursu Wiedzy o Prawie.

  Julia przeszła przez kolejne etapy konkursu odnosząc sukcesy. Etap pierwszy – szkolny przeprowadzany był w szkołach i składa się z części pisemnej. Do etapu drugiego z naszej szkoły zakalifikowały się uczennice gimnazjum: Julia Łagoda, Anastazja Lipińska, Magdalena Staśkiewicz, Julia Formanowska, Wiktoria Komorkiewicz. Etap okręgowy był przeprowadzany był w Zielonej Górze w Okręgowej Izbie Radców Prawnych. Uczestnicy brali udział w dwóch częściach etapu: pierwszym pisemnym i drugim ustnym.  Do trzeciego etapu – centralnego przeszła tylko jedna osoba z województwa. Województwo lubuskie reprezentowała uczennica PSP 5 - Julia Łagoda z 3b (gimnazjum). Finał konkursu przeprowadzony był w gmachu Sądu Najwyższego Warszawie. Julia zajęła III miejsce, uzyskując tytuł laureata konkursu i nagrody.

  30.05.2018 11:28 | więcej »
 • Sukces gimnazjalisty w konkursie Młody Technik
  7 maja Adam Lewandowski - uczeń klasy 3b gimnazjum zdobył III miejsce w konkursie „Młody technik” organizowanym przez ZSTiL w Żaganiu. Tym razem Adam wykazał się nie tylko wiedzą w zakresie przedmiotów ścisłych, ale również umiejętnościami praktycznymi podczas rozpoznawania obiektów, składania komputerów, tworzenia projektu układu elektrycznego z wykorzystaniem programu Crocodail Clips. Opiekunem ucznia była Pani Sylwia Ciesłowska. Gratulujemy!
  16.05.2018 23:11 | więcej »
 • Wizyta uczniów w 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu

  W dniu 8 maja 2018 roku uczniowie klas 3b i 3e gimnazjum byli gośćmi w 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu, gdzie mogli przyjrzeć się pracy żołnierzy – ich ćwiczeniom, mustrze wojskowej oraz rywalizacji międzydrużynowej. Wizyta przypomniała nam również 73 rocznicę zakończenia II wojny światowej, która miała miejsce 8 maja 1945 roku.

  11.05.2018 15:50 | więcej »
 • Sukces uczniów w lubuskim konkursie "Polska to moja Ojczyzna"
  Uczniowie naszego gimnazjum Jędrzej Lewicki i Jakub Wawrzyk z klasy 2e otrzymali WYRÓŻNIENIE  w Lubuskim konkusie POLSKA TO MOJA OJCZYZNA dla uczniów szkół  podstawowych i gimnazjów z okazji  100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Nagrody i dyplomy odebrali na uroczystości wręczenia w dniu 25 kwietnia w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.
  onkurs zorganizowany został przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze pod patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego Pani Elżbiety Anny Polak oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty Pani Ewy Rawy.
  Komisję konkursową ujęła prezentacja multimedialna, na której Jędrek i Jakub w ciekawy sposób pokazali i opisali polskich wynalazców oraz ich wynalazki. Poziom konkursu był bardzo wysoki, organizatorzy otrzymali ponad 800 prac. Uczestnikami konkursu z naszej szkoły byli również  w kategorii klasy 4-6 SP Filip Babiarz z klasy 5a, który przygotował komiks oraz uczniowie gimnazjum Sandra Gołębiowska z klasy 3d, Wiktoria Głowa z klasy 3e,  Julia Danielczyk z klasy 2e. Opiekunem uczniów była pani Alicja Kabacińska. Wszystkim uczestnikom dziękujęmy za przygotowanie swoich prac i gratulujemy!
  07.05.2018 14:34 | więcej »
 • Noc z nauką

  Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły spędzili noc  na wspólnej zabawie i nauce, w czasie której nikt nie mógł narzekać na nudę. Uczniowie robili  pachnące świeczki, kolorowe  pudełka z siatki sześcianu, przestrzenne bańki mydlane, utrwalali najważniejsze daty z historii Polski.  W ramach aktywności fizycznej odbyły się rozgrywki w siatkówkę i w tenisa stołowego, a zwycięzcy otrzymali świąteczne nagrody J .Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały Panie: Bożena Szychowska, Izabela Wójcik, Sylwia Ciesłowska i Kornelia Grzymała

  05.04.2018 15:06 | więcej »
 • Mamy laureata wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego z matematyki dla uczniów gimnazjów
  Uczeń Adam Lewandowski z klasy 3b gimnazjum został LAUREATEM wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego z matematyki dla uczniów gimnazjów. Opiekunem ucznia była Pani Elżbieta Kazanecka. Serdecznie gratulujemy!
  30.03.2018 22:23 | więcej »
 • Sukcesy uczniów w  IV Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej

  Dnia 28 lutego 2018 roku odbył się  IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla gimnazjów i szkół średnich powiatu żagańskiego. Uczennica II klasy Publicznego Gimnazjum nr 2 Paulina Kasperowicz została Laureatką II miejsca, a uczennica III klasy PG 2 Julia Łagoda III Miejsce. Uczennice przygotowała do konkursu Marlena Wolska. Nad stroną językową czuwali angliści Tomasz Puchacz i Anna Fridrich – Kryżar. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu.

  30.03.2018 21:46 | więcej »
 • Akcja Góra Grosza.
  Samorząd szkolny, nasze gimnazjum brało udział w akcji Góra Grosza. Zebraliśmy około 9.5 kg groszówek, które zostały przekazane do Towarzystwa Nasz Dom. Na zdjęciu gimnazjaliści: Adam Matysiak, Krzysztof Wołczek i Natan Morzecki.
  28.03.2018 12:36 | więcej »
 • Kolejna wycieczka w ramach projektu pt. "Poprawa jakości kształcenia w żarsko-żagańskim obszarze funkcjonalnym"
  6 marca kolejna grupa uczestniczyła w wycieczce organizowanej w ramach w ramach projektu pt. "Poprawa jakości kształcenia w żarsko-żagańskim obszarze funkcjonalnym"
  Na nas największe wrażenie zrobiło Laboratorium Akustyki i Elektroakustyki w Parku Naukowo - Technologicznym. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.
  10.03.2018 23:41 | więcej »
 • Wyjazd edukacyjno -dydaktyczny do Zielonej Góry

  Dnia 27.02.2018 roku w ramach projektu pt. "Poprawa jakości kształcenia w żarsko-żagańskim obszarze funkcjonalnym" klasy gimnazjalne II c i II e wzięły udział w wyjeździe edukacyjno-dydaktycznym do Zielonej Góry. 
  W ramach wycieczki uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnego w Parku Naukowo- Technologicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego, zwiedzali Centrum Przyrodnicze im. Jana Keplera oraz obejrzec seans w Planetarium "Wenus". Uczniowie wysłuchali również prelekcji dotyczącej nauki i technologii, poznali wielu naukowców, zapoznali się ze specyfiką ich pracy. Największym zainteresowaniem cieszyło się wykonywanie doświedczeń- nauka przez zabawę. 
  Z pewnością wyjazd ten pozostanie na długo w pamięci uczniów.

  Anna Chimko 
  Anna Szczepanowska

  09.03.2018 22:54 | więcej »
 • POMAGAMY❤️

  W dn 30.11 została przeprowadzona akcja Ciastko dla Alicji. Akcja została zorganizowana na prośbę uczniów. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim którzy włączyli się w te akcję!
  04.12.2017 22:26 | więcej »
 • Światełko Pamięci
  Uczniowie gimnazjalnej klasy IIIe wraz z wychowawczynią Kornelią Grzymałą, już drugi raz  włączyli się w akcję „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”.
  23.10.2017 12:22 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Żaganiu
  ul. Nocznickiego 18
  68-100 Żagań
 • tel./fax 68 377 33 75
  tel. kom. 517 640 302