• Święto kultury amerykańskiej, czyli Halloween w naszej „Piątce”

• 03.11.2018 10:29
        • Uczniowie naszej szkoły gościli u siebie amerykańskich żołnierzy. Okazją do wspólnej zabawy było szkolne święto kultury amerykańskiej i obchody Halloween. Dzieci, pod okiem nauczycielek języka angielskiego: Anny Chimko, Anny Szczepanowskiej i Małgorzaty Ciepielowskiej, z wielkim entuzjazmem przygotowały program artystyczny, który z wielkim aplauzem został obejrzany przez amerykańskich gości jak i przez społeczność szkolną. Amerykańscy żołnierze opowiadali jak obchodzą Halloween, jakie mają wspomnienia z dzieciństwa dotyczące obchodów tego święta, brali udział w konkursach i odpowiadali na pytania uczniów.
        •

Trzyosobowe amerykańskie jury wybrało 5 najpiękniejszych i zarazem „najstraszniejszych” dyń zrobionych przez uczniów.
          Tego dnia w całej szkole było bardzo dużo dzieci przebranych w wymyślne stroje, rodem z horrorów.
          To była wspaniała lekcja języka angielskiego i kultury amerykańskiej. Uczniowie dowiedzieli się o korzeniach Halloween, o tradycjach związanych z obchodami tego święta, i co najważniejsze, podczas przygotowania tego święta doskonalili umiejętność pracy zespołowej, ciekawość poznawczą, kreatywność, gotowość do podejmowania inicjatyw oraz postawę tolerancji i otwartości wobec innych kultur.

Z kolei goście zaprezentowali uczniom prezentację dotyczącą trwajającej już 100 lat współpracy polsko- amerykańskiej, ktöra została stworzona przez Ambasadę Amerykańską. W ramach programu Erasmus Plus uczniowie opowkedzieli Amerykanom o tradycjach i sposobie obchodzenia Wszystkich Świętych w Polsce. A na koniec przygotowali gościom mały qiuz.
          Odwiedziny żołnierzy w „Piątce” stały się już tradycją z czego się bardzo cieszymy i nadal będziemy kontynuować tą wspaniałą współpracę.

Zapraszamy na stronę Urzędu Miasta Żagań: ZJAWY, DUSZKI, CZAROWNICE I DYNIE  oraz na nasz fanpage na FB do oglądania zdjęć: zobacz...